reklama

Někdejší druhý hráč světa a Štěpánkův floridský soused definitivně ukončil kariéru

Tommy Haas už se na tenisový kurt nevrátí. Tommy Haas už se na tenisový kurt nevrátí. autor: Reuters
Německý tenista Tommy Haas oficiálně ohlásil konec kariéry. Soused Radka Štěpánka z rezidence na Floridě už půl roku nehraje, poslední výhru z Tour má proti Federerovi.

Los Angeles - Německý tenista Tommy Haas sice už půl roku nehraje, až nyní ale oficiálně ohlásil konec kariéry, během níž získal 15 titulů. Devětatřicetiletý někdejší druhý muž světového žebříčku, jenž se na lednovém Australian Open představil jako poradce Francouze Lucase Pouilleho, vyloučil, že by se ještě na kurty vrátil jako hráč.

"Poslední zápas, který jsem na Tour vyhrál, byl proti Rogeru Federerovi," řekl Haas listu Desert Sun v Kalifornii, kde už řadu let žije. Připomněl tak generálku na Wimbledon ve Stuttgartu, kde švýcarskou hvězdu překvapivě porazil v 2. kole. V All England Clubu, kde startoval na divokou kartu, pak ale úvodní duel nezvládl a poslední zápas sehrál na začátku srpna v Kitzbühelu.

Haas měl během kariéry opakovaně zdravotní problémy. Za sebou má devět velkých operací počínaje ramenem přes lokty, kyčle a kotníky, naposledy léčil natržený vaz v pravé noze. Poslední návrat vyzkoušel v roce 2017.

Novou kariéru nastartuje jako ředitel turnaje v Indian Wells, který se hraje od 8. března. Navíc chce působit jako poradce hráčů na okruhu ATP.

reklama