reklama

Němka Siegemundová zničila po Venus Williamsové i Šafářovou. Ta příliš chybovala

Lucie Šafářová. Lucie Šafářová. autor: Reuters
Česká tenistka si čtvrtfinále turnaje v americkém Charlestonu nezahraje.

Charleston - Lucie Šafářová skončila na antukovém turnaji v Charlestonu v osmifinále po prohře s Němkou Laurou Siegemundovou. Patnácté nasazené české tenistce se zápas nevydařil a po řadě nevynucených chyb podlehla 2:6 a 3:6.

Siegemundová, která ve druhém kole nečekaně vyřadila domácí Venus Williamsovou, trápila Šafářovou hlavně skvělými stopbaly. Jejich první vzájemný zápas skončil po 80 minutách.

Náladu si pak Šafářová částečně spravila ve čtyřhře, v níž tvoří nejvýše nasazený pár s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou. Favoritky prošly bez problémů do čtvrtfinále. Už o kolo dále jsou v deblové soutěži v Charlestonu Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou.

Tenisový turnaj žen v Charlestonu v USA (antuka, dotace 776.000 dolarů):

Dvouhra - 3. kolo:

Siegemundová (Něm.) - Šafářová (15-ČR) 6:2, 6:3, Wozniacká (5-Dán.) - Rodionovová (Austr.) 6:3, 6:3, Kasatkinová (Rus.) - Gavrilovová (Austr.) 6:3, 4:6, 6:0, Rogersová (USA) - Ósakaová (Jap.) 6:4, 6:2.

Čtyřhra - 1. kolo:

Šafářová, Matteková-Sandsová (1-ČR/USA) - Halbauerová, Keninová (USA) 6:3, 6:2.

Čtvrtfinále:

Hradecká, Siniaková (4-ČR) - Juraková, Rodionovová (Chorv./Austr.) 6:2, 6:4, Atawová, Ostapenková (USA/Lot.) - Hlaváčková, Mirzaová (2-ČR/Indie) 6:2, 6:4.

reklama