Nenasazená Gavrilovová vyhrála tenisový turnaj v New Havenu

27. 8. 2017 0:05
Australanka Darja Gavrilovová vyhrála tenisový turnaj v New Havenu. Třiadvacetiletá tenistka porazila ve finále zkušenější a favorizovanou Dominiku Cibulkovou ze Slovenska.
Darja Gavrilovová
Darja Gavrilovová | Foto: Reuters

New Haven - Nenasazená australská tenistka Darja Gavrilovová vyhrála turnaj v New Havenu, který byl generálkou na poslední grandslam sezony US Open. Třiadvacetiletá hráčka ruského původu porazila ve finále druhou nasazenou Slovenku Dominiku Cibulkovou 4:6, 6:3, 6:4 a získala první turnajový triumf na okruhu WTA.

Favorizovaná rodačka z Bratislavy sice hned na úvod zápasu přišla o servis, ale vzápětí jej získala zpět. Díky dalším dvěma brejkům nakonec první sadu ovládla poměrem 6:4.

Druhý set však Cibulková po dvou ztracených podáních prohrála 3:6 a ve třetím nedokázala využít brejk na 4:3. Prvního letošního titulu se tak světová jedenáctka nedočkala.

Petra Kvitová, Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková i Kristýna Plíšková vypadly v New Havenu v prvním kole.