reklama

"Neodpustitelná ignorance." Djokoviče pranýřují za bezohledné chování na turnaji

Tenisová Adria Tour 2020: Novak Djokovič a Alexander Zverev. Tenisová Adria Tour 2020: Novak Djokovič a Alexander Zverev. autor: Reuters
Samé srandičky, plácání, objímání se. Charitativní tenisový podnik Adria Tour rozpoutal kvůli nedodržování hygienických podmínek ostrou kritiku na adresu pořadatelů, bratrů Djokovičových. Výsledkem je, že jsou po zastávce v chorvatském Zadaru nakažení koronavirem dva hráči a dva trenéři.

Už druhý týden po sobě brali tenisté hvězdné exhibice Adria Tour svá klání hodně bohorovně. Po klání v srbském Bělehradě předminulý týden si vysloužili kritiku za to, jak nedodržovali hygienická opatření, na kurtu se objímali, poplácávali a slavili.

Opravdu ubohé, sobecké, hazarduje s reputací. Nejen Američanky ryjí do Djokoviče Opravdu ubohé, sobecké, hazarduje s reputací. Nejen Američanky ryjí do Djokoviče Čtěte zde

A v chorvatském Zadaru show pokračovala. Sociálními sítěmi teď letí obrázky, na kterých se všechny největší tenisové hvězdy drží kolem ramen a rozhodně nedodržují žádné rozestupy. Zápasy hráli před zaplněnými tribunami, kde fanoušci neměli roušky.

"Naprosto nezodpovědné jednání. Jako byste opilí řídili autobus," napsala na Twitter Courtney Nguyenová, redaktorka magazínu WTA Insider.

Adria Tour po čtyřech balkánských městech uspořádal Novak Djokovič se svým bratrem, aby v době pauzy způsobené pandemií koronaviru vrátili fanouškům možnost sledovat nejlepší světový tenis a zároveň zakoupenými vstupenkami pomohli dobré věci. 

Jenže druhou zastávku čtyřdílného seriálu zastavili organizátoři ještě před finále, když přišla zpráva od Bulhara Grigora Dimitrova, že má pozitivní test na nemoc covid-19.  

Do účastníků Djokoviče, Dimitrova, Alexandra Zvereva nebo Marina Čiliče si na sociálních sítích rýpl i Australan Nick Kyrgios, který označil za hloupé rozhodnutí hrát na takové exhibici. "Co se stane, když někdo nedodržuje pravidla. Tohle není sranda," napsal poté, co nákazu přiznal i další účastník Borna Čorič.

Vedle dvou hráčů mají prý pozitivní test na covid dva trenéři z hráčských týmů Dimitrova a Djokoviče. V tuhle chvíli ale teprve probíhá další testování.

Srbská jednička nejprve odmítla na odběr vzorků jít kvůli tomu, že nepociťuje žádné příznaky nákazy koronavirem, nakonec se ale po přesunu do Bělehradu rozhodla jít. "Musíme počkat na výsledky, ale zatím se cítí dobře," potvrdil Djokovičův agent.

Zavirovaná exhibice. Z Djokovičova turnaje se vrátil s covidem po Dimitrovovi i Čorič Zavirovaná exhibice. Z Djokovičova turnaje se vrátil s covidem po Dimitrovovi i Čorič Čtěte zde

Na sociálních sítích je Djokovič hlavním terčem nenávistných komentářů z řad tenisových fanoušků. "Naprostá ignorance a neodpustitelné chování," zní jedna z reakcí.

Zatím není jasné, jaký osud Adria Tour čeká, zda se dohraje a jaký bude mít nákaza dopad na budoucnost tenisové sezony. Ta by se podle stávajících plánů měla restartovat v srpnu na americké šňůře turnajů. 

Jisté je, že další účastníci Zverev a Čilič potvrdili, že oni ani jejich tým pozitivní testy nemají. 

reklama