reklama

Nepříjemné překvapení. Plíšková v Indian Wells vypadla s Brazilkou ze druhé stovky

Karolína Plíšková na turnaji v Indian Wells. Karolína Plíšková na turnaji v Indian Wells. autor: Reuters
Karolína Plíšková skončila na turnaji v Indian Wells už ve třetím kole. Česká tenistka a světová trojka podlehla ve dvou setech 3:6, 5:7 Beatriz Haddadové Maiaové, až 115. hráčce světového žebříčku. Brazilka se navíc do soutěže dostala až jako lucky loser poté, co neuspěla v kvalifikaci...

Rodačka z Loun prohrála hned v prvním gemu své podání, vzápětí ho ovšem vzala i soupeřce. Jenže pak turnajová jednička o svůj servis přišla ještě dvakrát, zatímco Brazilka už si ho udržela.

Ve druhém dějství pak přišel hotový festival prohraných podání. Plíšková ho nezískala čtyřikrát v řadě a poprvé ho uhrála až za stavu 4:5. A bylo to i naposledy. Haddadová Maiová využila druhý mečbol a po dvou hodinách a pěti minutách se radovala z postupu.

Pětadvacetiletá rodačka ze Sao Paula ještě nikdy nevyhrála na okruhu WTA žádný singlový turnaj, před dvěma lety dostala za pozitivní dopingový test desetiměsíční zákaz startů. 

Haddadová Maiová tehdy odmítla test kontrolního vzorku a vysvětlila, že užila kontaminovaný potravinový doplněk. To mělo mít za následek nález dvou zakázaných látek v jejím těle. Z podobných důvodů byli před ní potrestáni za doping jiní tři brazilští tenisté Marcelo Demoliner, Thomaz Bellucci a Igor Marcondes.

reklama