reklama

Netrestejte mě za těhotenství, čílí se Serena. Tlačí na pořadatele Wimbledonu, chce být jedničkou

Serena po svém návratu. Serena po svém návratu. autor: Reuters
Přestože Serena Williamsová po loňském porodu padla až na 449. žebříčku, je reálné, že na letošním Wimbledonu bude nasazenou jedničkou.

Londýn - "S dítětem nemůžete čekat, až skončíte kariéru. Netrestejte mě za těhotenství," vzkázala sedminásobná wimbledonská vítězka Serena Williamsová pořadatelům Wimbledonu.

Při svém návratu po mateřství chce být nasazenou jedničkou. Chce se hned v úvodu turnaje vyhnout největším světovým esům. I přesto, že je momentálně na 449. místě žebříčku WTA.

Richard Lewis, šéf All England Clubu, se k požadavkům šestatřicetileté tenisové legendy zprvu stavěl vlažně. "Není pravděpodobné, že bychom ji vyhověli, pokud se nevejde mezi dvaatřicet nasazených hráček podle žebříčku," prohlásil.

Jenže později vydal klub oficiální prohlášení, podle kterého má právo určit nasazení do turnaje pořadatel. "Je to velké rozhodnutí," připouští nyní Lewis.

Serena Willimasová se stala matkou loni v září poté, co se jí narodila dcera Alexis Olympia Ohanian Jr. Po svém letošním návratu na okruh odehrála zatím čtyři singlové duely. V Indian Wells došla mezi 32 nejlepších, než ji zastavila starší sestra Venus, v Miami zase vypadla hned v prvním kole s japonskou vycházející hvězdičkou Naomi Ósakovou.

Přesto Serena sbírá pro svůj boj podporu. Například současná světová jednička Simona Halepová na turnaji v Miami prohlásila, že doufá v to, že mladší ze sester Williamsových skutečně vstoupí do wimbledonského turnaje jako číslo 1.

Celebrity, které se nebály v těhotenství svléknout Celebrity, které se nebály v těhotenství svléknout Prohlédněte zde

"Současný systém nasazování do turnajů je skutečně určitým trestem za těhotenství," přidal se James Blake, ředitel prestižního turnaje v Miami.

Serena sice šanci má, ale takový Andy Murray má smůlu. Dvojnásobný wimbledonský šampion kvůli zranění kyčle nehrál od loňské čtvrtfinálové porážky, a přestože se nyní vrací na kurty, mezi nasazenou dvaatřicítku se nedostane.

"Těhotenství ale není to samé jako zranění," argumentuje Williamsová.

reklama