reklama

Neúspěšní sázkaři se neštítí ničeho. Nizozemská tenistka zveřejnila nechutný vzkaz

Richel Hogenkampová na ilustrační fotografii s Petrou Kvitovou. Richel Hogenkampová na ilustrační fotografii s Petrou Kvitovou. autor: Reuters
Richel Hogenkampová se nestala terčem vulgárního ataku poprvé. Loni jí vyhrožovali znásilněním, teď jí chce neschopný sázkař zlámat obě nohy.

Praha - Někdy si stačí projet diskuse na sázkařských webech. Vulgární nadávky  na sportovce jsou jejich každodenní součástí. Někteří neúspěšní milovníci sázení ovšem dokáží zajít ještě mnohem dál. A jak ukazuje nejnovější případ z Nizozemska, neštítí se skutečně ničeho.

Zlobu podobného typu zažila v minulém týdnu na vlastní kůži holandská tenistka Richel Hogenkampová. Na domácím travnatém turnaji v Hertogenboschi skončila v osmifinále, když nestačila na favoritku Anu Konjuhovou z Chorvatska. Stá hráčka světového žebříčku padla po boji a výsledku 6:4, 3:6, 4:6.

Vondroušová drtí soupeřky i na trávě. Mladičká Češka je krůček od dalšího milníku Vondroušová drtí soupeřky i na trávě. Mladičká Češka je krůček od dalšího milníku Čtěte zde

Nizozemka podala slušný výkon, a tak zklamání po porážce nemuselo být nijak dramatické. To by ale nesměl přijít nechutný výlev sázkaře, hledajícího omluvy pro svou vlastní hloupost. Hogenkampové poslal nenávistný vzkaz obsahující celou řadu nevybíravých urážek.

"Doufám, že všichni ve tvé rodině zemřou na rakovinu mozku," odstartoval svůj duševní průjem muž vystupující na Instagramu pod jménem či přezdívkou Fotsis Batman.

Jeho výstupy nejsou na sociálních sítích ničím novým, v nedávné minulosti je směřoval mimo jiné i na Lucii Šafářovou, Mirjanu Lučičovou-Baroniovou nebo Alexandera Zvereva.

"Doufám, že tě někdo zastřelí dvěma kulkami. Přišel jsem kvůli tobě o 1500 dolarů, ty zku**ná dě*ko," vysvětlil vzápětí důvod svého vzteku. Další vulgarity následovaly a sázkař vyrukoval i s vyhrožováním. Hogenkampové vzkázal, že pokud ji někdy potká, zlomí jí obě nohy. A označil ji za "nejhnusnější osobu, jakou kdy viděl".

Plíšková léčí bolavé rameno, přesto zůstala třetí. Projděte si aktuální tenisové žebříčky Plíšková léčí bolavé rameno, přesto zůstala třetí. Projděte si aktuální tenisové žebříčky Čtěte zde

Hráčka neváhala a zprávu zveřejnila na svém Twitteru. "Díky za lásku," napsala pětadvacetiletá tenistka a přidala hashtag "nemocné mysli". Případu se okamžitě ujala organizace WTA. Hodlá udělat všechno proto, aby pomohla policii Fotsise Batmana najít a usilovat o tvrdé potrestání.

Hogenkampová následně v rozhovorech připomněla, že to není poprvé, co se stala terčem podobného ataku. 

V červenci minulého roku jí neznámý pachatel po prohře ve švédském Bastadu vyhrožoval znásilněním. A Nizozemce popřál dlouhé a bolestivé umírání.

reklama