Nišikori na Turnaji mistrů rozebral Wawrinku, zápas trval jen 68 minut. Murray smetl Čiliče

Aktualizováno 14. 11. 2016 23:11
Jen něco málo přes hodinu trval úvodní duel skupiny Johna McEnroea na tenisovém Turnaji mistrů. Japonec Kei Nišikori nedal nejmenší šance špatně hrajícímu Švýcarovi Stanu Wawrinkovi. Podobně hladce si ve večerním klání vedla také světová jednička Andy Murray, který si poradil s Chorvatem Marinem Čiličem.
Kei Nišikori v utkání proti Stanu Wawrinkovi.
Kei Nišikori v utkání proti Stanu Wawrinkovi. | Foto: Reuters

Londýn – Andy Murray zvládl svůj premiérový zápas v roli světové tenisové jedničky a na Turnaji mistrů v Londýně porazil Chorvata Marina Čiliče 6:3 a 6:2. Vedle favorizovaného Brita si ve skupině Johna McEnroea připsal první výhru i Japonec Kei Nišikori, který podobně hladce 6:2, 6:3 přehrál Švýcara Stana Wawrinku.

Murray měl s Čiličem před zápasem bilanci 11:3, ale z posledních šesti vzájemných utkání polovinu prohrál a v úspěších se oba rivalové střídali. A stalo se tak i tentokrát, protože před 17.000 diváky v londýnské hale O2 Murray oplatil Čiličovi srpnovou porážku v Cincinnati.

V prvním setu Murray sebral Čiličovi dvakrát podání a sám servis ztratil jen jednou. Ve druhém už byl při vlastním podání stoprocentní, zatímco soupeře opět dvakrát brejknul, a za 92 minut si připsal 20. vítězství za sebou.

Nišikori v nečekaně jednostranném utkání vyřídil Wawrinku za pouhých 68 minut. Šestadvacetiletý Japonec vzal o pět let staršímu soupeři dvakrát podání v každém setu a alespoň částečně se mu revanšoval za semifinálovou porážku na US Open. Nišikori a Kanaďan Milos Raonic, jenž hraje v druhé skupině Ivana Lendla, mohou na základě výsledků v Londýně vystřídat Wawrinku na třetím místě žebříčku.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 7,5 milionu dolarů):

Dvouhra:

Skupina Johna McEnroea:

Nišikori (5-Jap.) - Wawrinka (3-Švýc.) 6:2, 6:3, Nišikori (5-Jap.) - Wawrinka (3-Švýc.) 6:2, 6:3.

Čtyřhra:

Skupina Fleminga a McEnroea:

Klaasen, Ram (7-JAR/USA) - Herbert, Mahut (1-Fr.) 7:5, 6:4, Kontinen, Peers (5-Fin./Austr.) - F. López, M. López (4-Šp.) 6:3, 7:6 (9:7).