reklama

Nová Vondroušová hrozí: Nevypustím teď vůbec nic. Plíšková přiznává respekt

Kalifornie, nebo Florida, je to jedno. Vondroušová září na obou koncích USA. Kalifornie, nebo Florida, je to jedno. Vondroušová září na obou koncích USA. autor: ČTK
Markéta Vondroušová žije svůj americký sen. Po skvěle odehraném turnaji v Indian Wells dokázala mezi osm nejlepších hráček světa dojít také na opačném pobřeží Spojených států. V Miami ještě neztratila ani set, po turnaji jistě přeskočí v žebříčku svou kamarádku Barboru Strýcovou a bude na svém kariérním maximu těsně za elitní čtyřicítkou. Minimálně.

Devatenáctiletá Češka v současné formě může porazit kohokoli. Uvědomuje si to i její další soupeřka, světová sedmička Karolína Plíšková. "Markéta teď hraje opravdu úžasně," vysekla poklonu své fedupové kolegyni.

Na okruhu se v ostrém utkání potkají vůbec poprvé. "Hrála jsem s ní ve Fed Cupu. Asi to bude podobné jako proti Putincevové. Nedostávám teď soupeřky, které dělají chyby, takže si musím všechno odpracovat sama. Ano, bude to stejné," prohlásila Plíšková, která rovněž po turnaji stoupne v žebříčku WTA. Minimálně bude pátá.

Vondroušová i Plíšková musely dohrávat své osmifinálové zápasy v nočních hodinách. Pondělní program v Miami výrazně zdržela dvouhodinová dešťová přestávka, která těsně před koncem přerušila utkání třetí české čtvrtfinalistky Petry Kvitové.

Především Vondroušová, která je zvyklá chodit spát výrazně před půlnocí, rozhodně nevnímala zdržení pozitivně. "Tenhle zápas na mě byl hodně pozdě a chce se mi už fakt spát," hlásila na Facebooku po utkání s Němkou Tatjanou Mariaovou. Naštěstí pro ni ho dokázala ovládnout poměrně rychle, za necelou hodinu a půl po setech 6:4, 6:3.

Posledních pět týdnů je pro tenistku ze Sokolova jako z říše snů. Finále v Budapešti a dvě čtvrtfinále na obřích amerických turnajích, suma sumárum dvanáct vítězství a pouhé dvě porážky. 

Rodí se zcela nová, vylepšená verze velkého českého talentu. Co je jinak? Vondroušová už v Indian Wells, kde mimo jiné slavně zdolala i jednu z nejlepších hráček planety Simonu Halepovou, vyprávěla o své nově nabyté bojovnosti.

V Miami cennou schopnost za žádných okolností nevzdávat žádný míč opět potvrzuje. "Ano, bojuji o každý míč, fiftýn, gem. Nevypustím nic a budu v tom pokračovat," vyslala Vondroušová jasný signál soupeřkám. S touhle teenagerkou se teď zkrátka musí počítat.

"Cítím sama sebe, cítím svou hru. Jsem šťastná, že jsem zdravá. A soustředím se jen na svou hru, na nic jiného. Jen běhám a bojuju," dodala na tiskové konferenci.

Mečbol Vondroušové, typická ukázka její bojovnosti:

Čtvrtfinále mezi ní a o sedm let starší Plíškovou se uskuteční ve středu, ještě není jisté zda to bude v podvečerních či večerních hodinách středoevropského času, nebo až v noci.

Zatímco Vondroušová zatím v Miami neztratila ani set, Plíšková musela v posledních dvou duelech odevzdat veškeré své síly. "Pořád mám ty zápasy přes dvě hodiny, už by to chtělo něco snadnějšího," prohlásila po zápase s nepříjemnou Kazaškou Putincevovou, která zápas končila svými typickými výbuchy vzteku.

Plíšková ji ale ocenila. "Myslím, že hrála skvěle. Vyjma posledního míčku mi nedala vůbec nic zadarmo," řekla česká hráčka po vybojovaném vítězství 2:6, 6:3, 7:5.

Semifinalistka letošního Australian Open stále nemůže tvrdit, že hraje výborný tenis. I ona má ale v posledních měsících k dispozici svou zvláštní schopnost: vyhrávat zápasy, i když se herně nedaří na sto procent.

"Dělám občas hodně chyb za sebou, pak zase hraju chvíli dobře. Myslím, že je opravdu důležité najít nějak způsob, jak vyhrát. Poslední dva tři týdny není moje hra perfektní, ale bojuju a získávám výhry," pochvalovala si Plíšková.

Zajímavost na závěr: Na letošních třech turnajích vyšší kategorie Premier 5 (Dubaj) a Premier Mandatory (Indian Wells, Miami), je Plíšková jedinou hráčkou na okruhu, která ve všech třech případech dokázala dojít do čtvrtfinále. Vondroušová je v tomto žebříčku druhá společně s dalšími pěti tenistkami: Halepovou, Kvitovou, Svitolinovou, Šu-wej Sie a Bencicovou.

Roztržka legend má hlubší kontext. Federerovi se prý nelíbí Djokovičova temná stránka Roztržka legend má hlubší kontext. Federerovi se prý nelíbí Djokovičova temná stránka Čtěte zde
reklama