reklama

"Tenis nenávidím z celého srdce." O pozornost se hlásí další svérázný talent

Alexander Bublik. Alexander Bublik. autor: Reuters
Jde o zdání, nebo o sílící trend? Pozornost veřejnosti stále častěji získávají mladé tenisové talenty nezkrotné a nevypočitatelné povahy, kteří ventilují svůj svérázný pohled na téma profesionálního sportu.

Posledním přírůstkem do party se zdá být dvaadvacetiletý Alexander Bublik. Vytáhlý Rus reprezentující Kazachstán v prvních týdnech nového ročníku potvrzuje velký talent, zároveň ale šokuje osobitým přístupem.

Do titulků sportovních médií po celém světě se tak nedostal díky tenisovým výkonům jako spíše hláškami, které pronesl v rozhovoru pro francouzská média během turnaje v Marseille.

Bublik v něm došel do semifinále, když porazil silné soupeře Maďara Fucsovicse, domácího Pairea či Kanaďana Shapovalova. Bezmeznou euforii během slušného vítězného tažení ale příliš nepocítil, naopak dal na odiv nespokojenost se živobytím profesionálního tenisty.

Pro deník L'Équipe prohlásil, že se s raketou po kurtu prohání výhradně kvůli penězům.

"Tenis nenávidím z celého srdce," zahájil zprudka svou výpověď. "Abych byl upřímný, nevidím nic pozitivního na tom být tenisovým hráčem. Hraju jen pro peníze. Kdyby tu nebyly, okamžitě bych s tím přestal. Ještě jsem nevydělal dost, v opačném případě už bych byl v důchodu," pokračoval Bublik, který začal reprezentovat Kazachstán před čtyřmi lety a v žebříčku už atakuje elitní padesátku.

Jeho složitý vztah k tenisu ostatně dobře ilustruje také jedno z jeho sedmi tetování: kostra třímající tenisový míček v ruce. "Připomíná mi, že musím tenhle sport každý den přetrpět."

Koneckonců v jednom z dalších interview Bublik prohlásil: "Pravděpodobně zemřu při hraní tenisu."

Plíškovou vyřadila nová senzace. Rybakinová utekla Rusům, protože v ni nevěřili Plíškovou vyřadila nová senzace. Rybakinová utekla Rusům, protože v ni nevěřili Čtěte zde

Po šokujících výrocích se přece jen vážněji zamyslel nad tím, co považuje za složité v životě tenisového profesionála.

"Je to těžké hrát každý den, i když cítíte bolest všude po těle. I když se děje něco ve vašim osobním životě. To nikoho nezajímá," podotkl.

"Dokonce když procházíte rozvodem, rozcházíte se s dívkou, pořád musíte hrát, a když prohrajete, každý se ptá, proč jste prohráli. To je ta část tenisu, kterou opravdu nenávidím," dodal.

Tenisem už dvaadvacetiletý hráč v krátké kariéře vydělal přes 1,3 milionu dolarů, zatím se ale podle svých slov necítí zajištěn natolik, aby se sportem sekl.

Bublik často svou psychickou nevyrovnanost ukazuje i v zápasech. Naposledy v úvodu měsíce na turnaji v Montpellieru, kde měl ve druhém setu pět setbolů proti Belgičanovi Davidu Goffinovi. Při své poslední šanci ale zvolil podání spodem, které soupeř vystihl a srovnal. Bublik pak vyrobil dvojchybu, další chybu a zápas ve dvou setech prohrál.

reklama