reklama

O2 arena se připravuje na Nadala a spol. Laver Cup předčí i finále Davis Cupu, slibují organizátoři

O2 arena O2 arena autor: Zlata Vostrá
O2 arena se totiž s ročním předstihem připravuje na premiérový ročník Laver Cupu. Organizátoři na úterním setkání českým novinářům přiznali, že Prahu si vybrali mimo jiné právě kvůli modernímu stánku, který už hostil finále Davis Cupu či Fed Cupu. Nyní ale prý půjde ještě o větší akci.

Praha – Na tři dny zmizela ledová plocha a objevily se tenisové lajny a síť. O2 arena se totiž s ročním předstihem připravuje na premiérový ročník Laver Cupu, turnaje, který přivítá nejlepší tenisty světa včetně Rogera Federera či Rafaela Nadala. Organizátoři nyní v pražské hale připravují koncepci kurtu a tribun, aby mohli nastavit kapacitu a odpovídající cenu vstupenek.

Praha se může těšit na Federera a spol. O2 arena za rok uspořádá Laver Cup Praha se může těšit na Federera a spol. O2 arena za rok uspořádá Laver Cup Čtěte zde

"Bude to hodně podobné golfovému Ryder Cupu. Jednak tím, že proti sobě bude hrou hrát nejlepší tenisté Evropy a světa, podobné to bude i se systémem bodování. Připravte se ale na něco jiného a většího, než znáte třeba z finále Davis Cupu tady. Chceme, aby tu bylo ještě víc lidí než tehdy, aby byl opravdu plný dům," prozradil českým novinářům Tom Larner z organizačního týmu Laver Cupu, který má zkušenosti například s přípravou tenisového Australian Open.

Zároveň ale upozorňuje, že nepůjde o žádnou exhibici, nýbrž o vážnou soutěž, podobně jako je to právě v golfu. "Chtěli bychom být bráni vážně, aby to nebyla jen exhibice hvězd. Chceme, aby to mělo opravdu soutěžní atmosféru, hráči se navzájem podporovali a chtěli vyhrát."

Pro premiérový ročník tenisového podniku, který má především vzdát hold australské legendě Rodu Laverovi, si organizátoři vybrali Prahu i proto, že O2 arena tu už zažila daviscupové i fedcupové finále.

"Je skvělá. Trochu to připomíná tu londýnskou arénu, kterou známe z Turnaje mistrů. Moderní stánek byl jedním z hlavních faktorů, proč jsme si vybrali právě Prahu pro konání prvního ročníku, a také to, že je to krásné hlavní město uprostřed Evropy. Aby lidé, kteří sem přijedou, nešli jen na tenis, ale také je lákalo porozhlédnout se po okolí," dodal Larner.

Češi jsou navíc v posledních letech díky velkým úspěchům reprezentantů do tenisu zapálení. "Je tu velká základna fanoušků. A vzhledem k poloze uprostřed Evropy určitě rádi přijedou i další příznivci z jiných zemí," doplnil Steve Zacks, výkonný ředitel Laver Cupu.

Tým Evropy pod vedením kapitána Björna Borga a výběr světa, který povede John McEnroe, se utká v třídenním tenisovém maratonu na tvrdém povrchu od 22. do 24. září 2017. Každý den budou k vidění tři dvouhry a jedna čtyřhra. Fanoušci se tak mají nač těšit.

Šanci má i Berdych

"Cenu vstupenek a podrobnosti ke kapacitě oznámíme do konce roku, jisté ale je, že budeme mít dražší VIP balíčky a i vstupenky za rozumnou cenu tak, aby mohli přijít opravdu všichni," vysvětlil Zacks.

Tenisté budou hrát Laver Cup, obdobu golfového Ryder Cupu Tenisté budou hrát Laver Cup, obdobu golfového Ryder Cupu Čtěte zde

Půjde opravdu o unikátní šanci, jak vidět ty nejlepší světové tenisty v akci. Evropa a zbytek světa se totiž budou v pořádání akce střídat. "Máme představu, že to bude podobné jako v Ryder Cupu, tedy že jeden rok budeme v Evropě, další rok v Americe, poté zase sáhneme do Evropy a tak to budeme rotovat," řekl výkonný ředitel turnaje.

Nominace proběhne podle žebříčku před příštím US Open, dva ze šesti hráčů každého týmu ovšem vyberou jejich kapitáni. Do výběru se tak může dostat například i Tomáš Berdych.

"Kapitáni budou chtít mít takový tým, aby vyhrál, ale bylo by skvělé pro všechny, hlavně pro domácí fanoušky, kdyby si vybral českého hráče. A Tomáš Berdych je výborný tenista, tak proč ne. Může se to stát," dodal Zacks.

Kvitová smetla další soupeřku a vyzve světovou jedničku, Štěpánek prohrál bitvu veteránů Kvitová smetla další soupeřku a vyzve světovou jedničku, Štěpánek prohrál bitvu veteránů Čtěte zde
reklama