reklama

Obří národ proti Plíškové. Američané si žádají vzteklou a pomstychtivou Serenu

Hvězdy na herním úboru Karolíny Plíškové. Amerika je ale proti ní. Hvězdy na herním úboru Karolíny Plíškové. Amerika je ale proti ní. autor: ČTK
Velké emoce v USA vzbuzuje čtvrtfinálová bitva mezi domácí modlou Serenou Williamsovou a sebevědomou vyzyvatelkou Karolínou Plíškovou.

Praha/New York - Ve vzduchu se vznáší vůně pomsty. Zatím jednoznačně nejtřaskavější duel letošního US Open je tady. Do posledního místa napěchovaný tenisový svatostánek, stadion Arthura Ashe, požene legendu legend k očekávané vendetě.

Američtí milovníci tenisu si nepřipouští jiný scénář.

Serena Williamsová musí sestřelit českou sokyni Karolínu Plíškovou. Poslední ženu, která na US Open dokázala třiadvacetinásobnou grandslamovou šampionku porazit.

Stalo se před dvěma lety. V semifinále. Plíšková už v tu chvíli byla majitelkou čerstvého skalpu starší ze slavných sester. Venus Williamsovou vyprovodila v osmifinále ve třech setech, dramatický duel rozhodl až tie-break třetí sady. Už tehdy měla Serena zrežírovat bleskovou pomstu. Nestalo se.

Odvážná Češka si vyšlápla i na ni, dokonce ve dvou setech. Rozesmutněla tím celou Ameriku a došla do svého premiérového (a dosud jediného) grandslamového finále.

Ve Williamsové od té doby zůstává uhnízděná neukojená touha po sedmém triumfu ve Flushing Meadows. Ta touha, která ji hnala zpět na kurty možná až nezdravě brzy po porodu dcery Olympie. 

Podívejte se na sestřih předloňského semifinále:

Podívejte se na sestřih semifinále US Open 2016 mezi Karolínou Plíškovou a Serenou Williamsovou Sport

Serena v New Yorku slavila naposledy před dlouhými čtyřmi lety. Za pár týdnů již sedmatřicetiletá megahvězda teď cítí, že se její čas začíná krátit. Jde o poslední šanci vyhrát US Open? Pravděpodobně. Američané jsou přitom přesvědčení, že ji minimálně v očekávaném čtvrtfinále požene extra motivace. 

"Miluji vzteklou a pomstychtivou Serenu," prohlásila před bitvou proti Plíškové jiná americká ikona, Jim Courier. A na Twitteru se to jen hemží podobnými ohlasy příznivců amerického tenisu.

"Každý, kdo před dvěma lety zápas Sereny s Plíškovou sledoval, dobře ví, že Serena si pro tu mrchu půjde," napsal jeden z fanoušků. Další teorii Sereny ničitelky rozvíjel: "Prostě jen chci, aby Serena Plíškovou rozdrtila. Dva sety. Nemusí to být s kanárem, prostě jen strašně chci, aby tenhle zápas vyhrála."

Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Prohlédněte zde

Jiný z příznivců dodal: "Serena si musí vzpomenout na všechny ty hlouposti, které Plíšková navyprávěla."

Ano, česká tenistka působí sebevědomě. Dráždí tím, že se jako jedna z mála soupeřek věhlasné sokyně nezalekne. A nebojí se o tom otevřeně mluvit.

"Ona má chování, že se jí dost holek lekne. Má samozřejmě velkou hru, ale nemyslím si, že bych ji nemohla porazit. Také na ni mám hru. Chová se až arogantně, což jí pomáhá vyhrávat zápasy. Ať to klidně dělá dál," nechala se slyšet osmá nasazená hráčka a k dobru dala historku o tom, jak ji Williamsová předloni málem srazila u sítě.

Rodačka ze Saginaw v Michiganu se zatím kontroverzních prohlášení zdržuje. Přiznala ovšem, že během dvou let, které uplynuly od slavné porážky, viděla mnoho zápasů české soupeřky.

"Sledovala jsem ji. Před dvěma lety byla velmi silná, hrála výborně. Já si z toho zápasů hodně vzala a teď jsme v jiných pozicích, než jsme byly minule. Bude to zajímavý zápas," uvedla Williamsová.

Plíšková dosud na letošním americkém majoru neztratila ani set. Když byla Serena tázána na silné stránky i slabiny české tenistky, promluvila v konkrétních konturách jen o první části dotazu:

"Samozřejmě její servis. A má velmi dobrý forhend. Byla loni světovou jedničkou, takže to muselo mít nějaký důvod. Má hodně silných stránek ve hře, moc věcí špatně nedělá."

Tajemná odpověď. A jistě ne stoprocentně upřímná. Williamsová a její tým, vedený věhlasným koučem Patrickem Mouratogluem, jistě připravuje na Plíškovou podrobnou taktiku. Repete velkého zklamání z roku 2016 by bylo pro tenistku s obřím národem za zády traumatizujícím zážitkem.

Zápas začíná v noci na středu, v jednu hodinu ráno. V televizi ho vysílá kanál Eurosport.

Jak se vyslovuje Vondroušová? Amerika objevuje chladnokrevnou českou teenagerku Jak se vyslovuje Vondroušová? Amerika objevuje chladnokrevnou českou teenagerku Prohlédněte zde
reklama