reklama

Oni na mě bučí? divil se Djokovič divákům. Po výhře jim ani nepoděkoval a zmizel

Novak Djokovič Novak Djokovič autor: Reuters
Bývá zvykem, že vítěz tenisového zápasu spěchá nejprve potřást rukou poraženému, pak pozdraví rozhodčího a nakonec jde zamávat a poděkovat fanouškům. V případě prvního kola letošního US Open Novak Djokovič poslední zdvořilost vynechal. Žil totiž v domnění, že na něj diváci během zápasu bučeli.

Celý svět upírá oči k tomu, jestli se mužské světové jedničce povede dotáhnout kalendářní tenisový grandslam. Chybí poslední krok v New Yorku a první nakročení pro něj nebylo vůbec snadné.

Kvitová se při autogramech zapotila. Ale zápas byl o něco náročnější, smála se Kvitová se při autogramech zapotila. Ale zápas byl o něco náročnější, smála se Čtěte zde

Do úvodního kola mu los předhodil osmnáctiletého mladíka z Dánska Holgera Runeho. Hráče, který je v žebříčku teprve 145. na světě, ale kvalifikací US Open Open prolétl jako zkušený mazák.

I když vypadal průběh jednoznačně, nakonec teenager sebral Srbovi jeden set a získal si srdce fanoušku. Ti ho často hlasitě povzbuzovali, až tím namíchli Djokoviče. Skandování "Ruuune" si od Američanů vyložil jinak.

"Nevěděl jsem co skandují, myslel jsem že na mě bučí," vysvětlil po zápase dvacetinásobný grandslamový šampion.

Když nakonec přeci jen potvrdil roli favorita a mladíka přetlačil, šel si po pozdravech u sítě rovnou sednout a ani nezamával divákům, jak bývá zvykem.

"Kurt Artura Asha je tím nejhlasitějším tenisovým místem na světě, ale ne vždycky se vám povede získat si fanoušky na svou stranu. Nestalo se mi to poprvé, takže vím, jak se s tím vypořádat," prohlásil Djokovič. 

Ztratil jsi můj respekt, zuřil Murray. US Open zahájila brutální válka s Tsitsipasem Ztratil jsi můj respekt, zuřil Murray. US Open zahájila brutální válka s Tsitsipasem Prohlédněte zde

Ten v New Yorku bojuje i o to, aby v historickém pořadí překonal oba hlavní rivaly Rogera Federera a Rafaela Nadala. Švýcar i Španěl jsou přitom mezi fanoušky dlouhodobě populárnější. 

"Samozřejmě bych rád vyhrál a zapsal se do historie, ale snažím se především soustředit na to, abych byl každý den lepší verzí sebe sama. Vím, že to zní jako klišé, ale mě to pomáhá, abych se odstřihl od věcí, které se dějí mimo kurt," dodal Djokovič.

Nezapomněl ale ani složit poklonu mladičkému Runemu, dlouho ho chválil u sítě a snažil se ho prý povzbudit i v šatně.

"Byl hodně smutný, je to pro něj emotivní chvíle. Ale klobouk dolů, jak bojoval, já měl výhodu v tunách zkušeností na tomhle kurtu, on na něm hrál poprvé a předváděl takový tenis. Myslím, že o něm v budoucnu hodně uslyšíme," prorokuje Djokovič.

reklama