reklama
13:55 • Wimbledon • 1. kolo
2:0
6:2 7:6
Karolína Plíšková ve finále na turnaji v Eastbourne
Karolína Plíšková
Ču Lin
Ču Lin

Dobrý den, vítejte u online přenosu, ve kterém budeme především sledovat první zápas Karolíny Plíškové na letošním Wimbledonu. Duel s Číňankou Ču Lin by měl začít v pondělí kolem 14:30.

Po očku ale budeme sledovat také duely Markéty Vondroušové a Karolíny Muchové, které budou hrát ve stejný čas. První vyzve Madison Brengleová, druhá se utká s Aleksandrou Kruničovou.

133. ročník Wimbledonu už rozehrála lucky loserka Marie Bouzková, která nastoupila proti Němce Moně Barthelové, 96. hráčce světa. Zatím si jdou hráčky po svých, stav je 2:2 v prvním setu.

Zápas Karolíny Plíškové, který budeme odpoledne sledovat míček po míčku, začne až po úvodní bitvě mezi Švýcarem Stanem Wawrinkou a Belgičanem Rubenem Bemelmansem. Do té doby máme čas se rozhlédnout po dalších dvorcích.  

Skvělá zpráva z kurtu číslo devět. Marie Bouzková získala proti Barthelové první brejk, vede 3:2 a podává!

Podívejte se, jak Britové sází na dnešní úvodní kolo travnatého grandslamu. Nejvíce peněz utopili v duelu obhájce trofeje Novaka Djokoviče, pátý nejsázenější zápas je ten Karolíny Plíškové proti Číňance Ču Lin.

Bouzková hraje proti daleko zkušenější Němce skvělý tenis. Dobře se hýbe po základní čáře a vrací soupeřce dlouhé údery pod nohy. Barthelová pak snadno chybuje. Češka vede už 5:3.

Paráda. Bouzková získává první set za 33 minut poměrem 6:3.

Londýnská tráva má pro některé hráče zřejmě magickou sílu. Takový loňský finalista Kevin Anderson se letos dost trápí. Po zranění lokte vyhrál na trávě zatím jediný zápas. Ale do Wimbledonu vstoupil skvěle a má první set nad Francouzem Herbertem. Vyhrál ho 6:3.

První set má za sebou i Stan Wawrinka, vyhrál ho nad Belgičanem 6:3.

Stan Wawrinka na Wimbledonu 2019 Stan Wawrinka na Wimbledonu 2019 | Foto: Reuters

Úvod druhého setu se povedl Barthelové o moc lépe než ten první, zvedla úroveň hry a vede nad Bouzkovou 2:1 s brejkem.

Na velké senzace to v první rundě zápasů zatím nevypadá. Favoritky většinou vedou. První set už má na kontě Ukrajinka Elina Svitolinová nebo Američanka Madison Keysová. Skvěle se rozjel i vítěz turnaje v Queens Clubu Feliciano Lopez. Vede 6:4 a 3:0 nad Američanem Marcosem Gironem.

Marie Bouzková snížila na 2:3, ale pořád je o brejk zpátky ve druhém setu.

Redaktor Aktuálně.cz Aleš Vávra z místa hlásí, že počasí v Londýně vypadá skvěle, žádné vedro, teploty lehce přes dvacet stupňů a v předpovědích zatím žádný déšť. Chtělo by se říct ideální tenisové počasí.

Wimbledon počasí Wimbledon 2019 | Foto: Reuters

Výborně! Česká tenistka vzala momentum zápasu do vlastních rukou, opět se dostala do delších výměn, ve kterých dnes kraluje a srovnala na 3:3.

Dokonalý obrat ve druhé sadě. Bouzková ovládla i důležitý sedmý gem a je dvě hry od postupu.

Případnou další soupeřkou Bouzkové by v dalším kole mohla být Řekyně Maria Sakkariová, který vede nad 7:6 a 4:1 nad Američankou Bernardou Peraovou.

Česká jízda pokračuje. Marie Bouzková jde za stavu 5:3 ve druhé sadě podávat na postup do druhého kola.

5:3 a 30:0 pro Bouzkovou. Němka kupí chybu za chybou.

40:0

Tři mečboly pro českou tenistku.

reklama