Ósakaová postoupila do semifinále tenisového US Open, Carreňo zvládl maraton

Aktualizováno 9. 9. 2020 7:42
Japonská tenistka Naomi Ósakaová se stala druhou semifinalistkou grandslamového US Open. Čtvrtá nasazená porazila osmifinálovou přemožitelku Petry Kvitové Shelby Rogersovou z USA 6:3 a 6:4.
Pablo Carreňo Busta ve čtvrtfinále US Open 2020
Pablo Carreňo Busta ve čtvrtfinále US Open 2020 | Foto: Reuters

Předloňská vítězka US Open Ósakaová udělala v utkání jen osm nevynucených chyb. "Chtěla jsem být agresivní a byla smířená, že budu dělat chyby, ale naštěstí jich tolik nebylo. Jsem nadšená, že jsem tady znovu v semifinále a doufejme, že můžu dojít ještě dál," řekla dvaadvacetiletá světová devítka na kurtu.

Další soupeřkou Ósakaové, z roku 2019 rovněž vítězky Australian Open, bude další domácí tenistka Jennifer Bradyová.

Podruhé v kariéře došel do semifinále US Open Pablo Carreňo. Španěl, který o kolo dříve postoupil díky diskvalifikaci světové jedničky Srba Novaka Djokoviče, jenž neúmyslně trefil míčkem lajnovou rozhodčí, porazil ve čtvrtfinále Kanaďana Denise Shapovalova v pěti setech 3:6, 7:6, 7:6, 0:6 a 6:3.

"Je neskutečné být tady zpátky v semifinále. Měl jsem i štěstí, ale jsem nadšený. Kurty mi tady vyhovují," řekl dvacátý nasazený Carreňo, který se dostal v New Yorku mezi poslední čtyři tenisty i v roce 2017. O finále si zahraje proti Němci Alexanderu Zverevovi.

Utkání trvalo čtyři hodiny a osm minut a skončilo hodinu po půlnoci. "Jsem zničený," dodal Carreňo, jenž si po čtvrtém setu nechal ošetřit na kurtu záda. Souboj vyhrál i přes 76 vítězných úderů soupeře, který však udělal i 76 chyb.