reklama

Ošidný formát, dumal Nadal nad novým Davis Cupem. Bitva s Ruskem končila ve dvě ráno

Rafael Nadal v utkání Davisova poháru proti Rusku Rafael Nadal v utkání Davisova poháru proti Rusku autor: Reuters
Rafael Nadal před vyprodaným hledištěm v Madridu prodloužil svou vítěznou sérii v Davis Cupu a přispěl k výhře domácích Španělů nad Ruskem.

V souboji, který se protáhl do dvou hodin ráno, zdolal lídr světového žebříčku Karena Chačanova 6:3, 7:6 a odvrátil možnou porážku i předčasný postup ruských tenistů do čtvrtfinále.

Nadal si v minulém týdnu během Turnaje mistrů zajistil post světové jedničky po skončení sezony již popáté v kariéře. V Davis Cupu přidal 25. singlovou výhru v řadě; jako jediný ho stále dokázal porazit při debutu v únoru 2004 pouze Jiří Novák v Brně.

Ačkoli dosavadní návštěvy při novém daviscupovém finálovém turnaji pro 18 týmů jsou mizerné, Nadalovi fandilo v hale Caja Mágica 12.500 lidí. Více se jich do hlediště ani nevešlo.

Španělé prohrávali 0:1, protože Roberto Bautista nestačil na Andreje Rubljova, ale vítěz 19 grandslamů Nadal nezklamal. Obrat dokonali nad ránem deblisté Feliciano López a Marcel Granollers, neboť Chačanova s Rubljovem zdolali 6:4 a 7:6.

"Tenhle nový formát je ošidný, protože každá chyba vás staví do pozice, v níž být nechcete," řekl Nadal. "Atmosféra ale byla úžasná. Jediné špatné je, že poslední zápas začal v jednu v noci. To je složité pro nás hráče i pro diváky, protože zítra je normální pracovní den," dodal.

Dnes večer budou Španělé hrát proti obhájcům trofeje Chorvatům. Ti na úvod podlehli Rusku 0:3. Známi budou i další postupující do čtvrtfinále, které už mají jisté Kanaďané.

reklama