reklama

Oslnila Wimbledon, ale s Češkami to neumí. Bulharská kráska se vrací k tenisu

Azarenková, Williamsová, Clijstersová. Řady tenisových maminek, které se vrací na kurty, rozšíří ve 32 letech také Bulharka Cvetana Pironkovová.

Bývalá jednatřicátá hráčka světa patřila mezi oblíbené tváře, sportovní magazíny ji řadily mezi nejkrásnější tenistky světa. Nyní se rozhodla do kolotoče WTA vrátit. Tedy, až to bude po koronavirových opatřeních možné.

"Tři měsíce intenzivně trénuji, abych mohla znovu profesionálně hrát," oznámila historicky nejvýše v žebříčku postavená Bulharka na sociálních sítích.

Nejlepší období tahle rodačka z Plovdivu zažila v roce 2010 a to na magické trávě v londýnském Wimbledonu. Ve čtvrtfinále vyřadila Venus Williamsovou a protáhla se do semifinále, kde ji zastavila Ruska Vera Zvonarevová. A právě v All England Clubu odehrála zatím poslední zápas kariéry v létě 2017.

"Nebylo to snadné rozhodnutí, ta výzva je velká a musím vzít v úvahu spoustu okolností. Ale mám plnou podporu rodiny," dodala k návratu po tříleté pauze.

Na jaře 2018 totiž porodila syna Alexandera, věnovala se tedy jeho výchově a vlastnímu podnikání. "Máme s manželem módní značku Pironetic, kterou rozvíjíme. Nemám zrovna dobrou fyzičku, takže hraju jen pro zábavu," říkala ještě v listopadu minulého roku.

Nyní už jí ale svět profesionálního tenisu začal chybět. Až okruh WTA znovu rozběhne, mohla by se na dvorci potkat i s českými vrstevnicemi. Kupříkladu s Petrou Kvitovou má hodně mizernou bilanci 1:5. Jedinou výhru si proti tenistce z Fulneku připsala při životní cestě za titulem v Sydney v roce 2014.

Podobně mizernou bilanci měla například i s Lucií Šafářovou, která už ale kvůli mateřství kariéru ukončila. 

Vedle semifinále na Wimbledonu si Pironkovová zahrála ještě čtvrtfinále French Open 2016.

reklama