reklama

Ostře sledovaná Kvitová chce zpět na vrchol. Za vzor si bere Venus Williamsovou

Petra Kvitová. Petra Kvitová. autor: Milan Kammermayer
Petra Kvitová vstoupila vítězně do nové sezony. V Sydney jí stačil jeden set na vyřazení zkušené Chorvatky Mirjany Lučičové-Baroniové. Česká tenistka má v roce 2018 chuť poprat se o nejvyšší mety.

Praha/Sydney - Konkrétní cíle odmítá prozradit. Z přístupu Petry Kvitové ale jednoznačně vyplývá, že se rozhodně nehodlá držet při zemi.

Po zahřívacím půl roce, v němž po složitém zranění ruky dokola vyjadřovala vděčnost za to, že vůbec může stát na kurtu, přichází sezona pravdy.

Dvojnásobná wimbledonská šampionka už se nechce za nic schovávat. A touží po návratu na tenisový vrchol.

"Jsem šťastná za to, že můžu hrát. Ale nejsem zpět kvůli tomu, abych prostě jen hrála tenis. Chci být dobrá. Chci být schopná zápolit s těmi nejlepšími hráčkami světa," vyjádřila Kvitová ambice v rozhovoru pro Fairfax Media.

Češka chce dokázat sama sobě i svému okolí, že na to pořád má. "Opravdu chci ukázat, že jsem schopná porážet nejlepší hráčky," dodala. Dobře ví, že v roce 2018 bude konkurence ještě tvrdší, než bývalo obvyklé v posledních letech.

"Jsem na to zvědavá. Maria Šarapovová je zpět, možná i Vika Azarenková. Samozřejmě Serena. Pak je tu Simona Halepová, světová jednička a další skvělé tenistky. Bude to zajímavé," prohlásila hráčka, která v březnu oslaví už osmadvacáté narozeniny.

Karolína Plíšková klesla ve světovém žebříčku na šesté místo Karolína Plíšková klesla ve světovém žebříčku na šesté místo Čtěte zde

Kvitová se chce soustředit zejména na grandslamové turnaje. "Ráda bych na nich zažila skvělý rok. Což by se samozřejmě projevilo i v žebříčku. Ale konkrétní cíle si nechám pro sebe," řekla v současné chvíli 29. tenistka pořadí WTA.

Na její chuti zazářit na turnajích velké čtyřky nic nemění ani fakt, že musí být kvůli nízkému rankingu připravena na velmi těžké soupeřky už před branami osmifinále.

"To je vcelku jedno. Chci se soustředit na svou vlastní hru," připomněla Kvitová svou známou herní charakteristiku. Tenistka z Fulneku se nikomu přizpůsobovat nebude. Její ofenzivní smrště mohou sice působit čitelně, když je ale Češka ve formě, jsou jen stěží zastavitelné.

Kvitová si při snaze o návrat do absolutní špičky bere inspiraci od jedné ze svých současných soupeřek. Od ženy, která v tie-breaku rozhodující třetí sady zastavila pozoruhodnou jízdu české tenistky loňským US Open.

Šafářové proti Kerberové dva mečboly nestačily, soupeřka Kvitové vzdala Šafářové proti Kerberové dva mečboly nestačily, soupeřka Kvitové vzdala Čtěte zde

"Venus Williamsová je mi skvělým příkladem," prohlásila Kvitová na adresu již sedmatřicetileté Američanky, jež i dlouho po dovršení třicítky dokázala předvést famózní comeback do elitní desítky. Momentálně je Williamsová pátá.

"Je úžasné sledovat ji, v jejím věku. Je hezké vidět, že má v sobě pořád obrovskou vášeň pro tenis," všimla si Kvitová. "Navíc pořád pracuje velmi tvrdě. Je velkou inspirací nejen pro mě, ale pro všechny hráčky na okruhu. Tenistky, kterým je 30 nebo 32, pomalu uvažují o ukončení kariéry. Ona ne. A to je skvělé," dodala Kvitová.

Venus Williamsovou může v Sydney potkat v semifinále a pokusit se o odvetu za newyorskou porážku.

reklama