reklama

Pat Cash, létající Holanďan a Suková. Dostane se česká legenda na třetí pokus do síně slávy?

Helena Suková Helena Suková autor: Milan Kammermayer
Helena Suková byla potřetí nominována do tenisové síně slávy. V ní už figuruje sedm českých zástupců, zatím poslední byl přidán v roce 2006.

Newport - Tenistka Helena Suková je již potřetí mezi navrženými do tenisové Síně slávy v americkém Newportu. Vítězka čtrnácti grandslamových turnajů ve čtyřhře a mixu už byla v nominaci v letech 2012 a 2015, ale osmým českým zástupcem mezi legendami zatím zvolena nebyla.

Bitva až do posledních sil. Kvitová prohrála rozhodující tiebreak a skončila před branami semifinále Bitva až do posledních sil. Kvitová prohrála rozhodující tiebreak a skončila před branami semifinále Čtěte zde

Spolu s bývalou světovou deblovou jedničkou Sukovou jsou tentokrát v nominaci rovněž wimbledonští vítězové Australan Pat Cash a Němec Michael Stich, elitní deblista Švéd Anders Jarryd a 'Létající Holanďan' Tom Okker. O přijetí rozhodne hlasování novinářů letos na podzim a výsledek bude znám příští rok.

Při první nominaci dostala před Sukovou přednost mimo jiné Švýcarka Martina Hingisová, podruhé Belgičanka Justine Heninová a Rus Marat Safin.

Suková vyhrála devět grandslamů v ženské čtyřhře a dalších pět ve smíšeném deblu. Ve dvouhře bývalá světová čtyřka zaznamenala deset turnajových triumfů, na grandslamech byla dvakrát ve finále Australian Open i US Open.

V Síni slávy se může připojit k Janě Novotné, Martině Navrátilové, Haně Mandlíkové, Jaroslavu Drobnému, Ivanu Lendlovi, Janu Kodešovi a Karlu Koželuhovi, který do ní byl uveden jako dosud poslední český rodák v roce 2006.

Tenisová bouře v New Yorku: Venus vyplazovala jazyk, Kvitová řvala, ale na výhru nedosáhla Tenisová bouře v New Yorku: Venus vyplazovala jazyk, Kvitová řvala, ale na výhru nedosáhla Prohlédněte zde
reklama