reklama

Pála odtajní nominaci tenistek na sobotní dvouhry až v pátek, jedničkou by měla být Plíšková

Petr Pála při tréninku. Petr Pála při tréninku. autor: Milan Kammermayer
Jedničkou českého týmu by měla být Karolína Plíšková. Druhou hráčkou sobotní dvouhry bude nejspíš buď Petra Kvitová, nebo Barbora Strýcová.

Praha - České tenistky dnes odpoledne pokračovaly v pražské O2 areně v přípravě na víkendový zápas 1. kola Světové skupiny Fed Cupu proti Švýcarsku. Nehrající kapitán Petr Pála večer oznámí hráčkám nominaci na sobotní úvodní dvouhry, veřejnost se ji ale dozví až při losu, který je na programu v pátek ve 12:00.

Českou jedničkou by měla být světová pětka Karolína Plíšková a druhou hráčkou do sobotní dvouhry buď čerstvá vítězka turnaje v Petrohradu Petra Kvitová, nebo Barbora Strýcová. Čtvrtou hráčkou v týmu je Lucie Šafářová.

"Dnešní tréninky proběhly v pořádku, všechny hráčky jsou v pořádku. Před večeří si sednu se všemi hráčkami a ujistím se, zda jsou v pořádku a připraveny nastoupit. Pak se sejdu s lékařem týmu a poradím se s trenérem Davidem Kunstem. O nominaci budu, jako to dělám vždy, s hráčkami mluvit dnes večer," řekl Pála po odpoledním tréninku.

V českém týmu panuje před víkendovým zápasem dobrá pohoda. V rámci tréninku si Kvitová se svým koučem Jiřím Vaňkem a kondičním trenérem Davidem Vydrou zažonglovali s fotbalovým míčem a povedlo se jim udělat 108 žonglů, než balon spadl na zem. Večer se tenistky oblečou do společenských oděvů a vyrazí na tradiční slavnostní banket.

Češky budou proti Švýcarsku usilovat o jubilejní desátý postup do semifinále za sebou. Pálovy svěřenkyně vyhrály pět z předchozích sedmi ročníků Fed Cupu, vloni bez opor vypadly v semifinále s USA.

Proti výběru helvétského kříže budou Češky jasnými favoritkami. Ve vzájemné bilanci vedou 6:1, v posledním měření sil předloni v Lucernu zvítězily těsně 3:2.

Strýcové vyšla v tréninku odveta s Plíškovou. Spory jsou ale passé, máme se s Kájou fajn, tvrdí Strýcové vyšla v tréninku odveta s Plíškovou. Spory jsou ale passé, máme se s Kájou fajn, tvrdí Čtěte zde

Zatímco všechny čtyři české hráčky figurují na žebříčku WTA do 31. místa, nejlepší Švýcarka Timea Bacsinszká je 42. Stejně jako dvojka Belinda Bencicová, které patří aktuálně 73. příčka, ale předloni před zraněním byla v elitní desítce.

reklama