reklama

Pála: Válka mezi Plíškovou a Strýcovou? Snad už to nebude téma, obě teď chtějí hlavně reprezentovat

Barbora Strýcová a Karolína Plíšková po utkání na Australian Open. Barbora Strýcová a Karolína Plíšková po utkání na Australian Open. autor: Reuters
Tři roky po sobě slavily vítězství, loni si daly pauzu a teď nastupují další cestu. České fedcupové reprezentantky se o druhém únorovém víkendu utkají v Praze se Švýcarskem v nejsilnější sestavě s Petrou Kvitovou, Lucií Šafářovou, Barborou Strýcovou a Karolínou Plíškovou. Poslední dvě se na konci minulé sezony poškorpily kvůli rošádě trenéra. Kapitán Petr Pála ale ujistil novináře, že dusná atmosféra v týmu nehrozí.

Čtyři hráčky v první třicítce, další kvarteto do stovky, nebylo složité si mezi tou záplavou reprezentantek vybrat?

Nebylo. Byl jsem rád i za zájem od holek. V Austrálii jsem byl, jejich zápasy viděl, asi mi dáte zapravdu, že sestava je teď hodně silná a věřím tomu, že budeme úspěšní. Na papíře budeme proti Švýcarkám velkými favority. Všechny čtyři holky toho ve Fed Cupu už hodně vyhrály a díky nim máme tolik trofejí doma. 

Konec loňské sezony ovlivnil konflikt mezi Barborou Strýcovou a Karolínou Plíškovou kvůli přesunu trenéra Tomáše Krupy, myslíte, že tohle už atmosféru v týmu nenaruší?

Budu věřit, že to téma nebude, už jen proto, jaký zájem o to reprezentovat od nich mám. Osobně se na týden těším, věřím, že to proběhne dobře. Myslím, že i proto chtějí holky hrát, aby společně v týmu něco dokázaly. Jinak by se tam těžko hlásily. 

Každopádně jste se před nominací raději s oběma sešel…

Samozřejmě jsem chtěl, abychom si řekli pár věcí takhle mezi šesti očima, abych věděl, jak to aktuálně vypadá. Chtěl bych, aby to v tom týmu probíhalo stejně jako v minulosti.  

Teoreticky by se Barbora s Karolínou mohly potkat i v kdysi tak úspěšné deblové dvojici, uvažujete o tom?

Záleží, jak se k deblu dostaneme, kdo co odehraje. Když se podíváme do historie odehraných zápasů, přicházejí v úvahu dvě dvojice, Bára s Luckou a Bára s Karolínou, umím si ale představit, že by hrála i Lucka s Karolínou. Budu věřit, že uhrajeme ty tři body ve dvouhře. 

Jak jste byl v Austrálii spokojený s výkonem reprezentantek?

Karolína prohrála s Halepovou ve čtvrtfinále, mohla mít asi větší ambice, ale prohrála se světovou jedničkou. Rumunka se mi letos velmi líbila, jak hrála. Karolína alespoň splnila žebříčkově, že se dostala mezi posledních osm. 

Co jste říkal na její osmifinálovou bitvu proti Strýcové?

Byl to hodně zajímavý třísetový zápas. Los to takhle zařídil, že musely hrát proti sobě, ale to se tak během roku stává. Bára podává od začátku roku solidní výkony, udržela si formu, kterou končila sezonu. 

Proti Plíškové si zahrála i Lucie Šafářová…

A byla také solidní, trochu mě mrzí, že Lucka nedotáhla zápas v Sydney proti Kerberové, kde prohrála ze dvou mečbolů. To kdyby zvládla, hodně by jí to pomohlo, aby hrála ještě lépe. Němka ale teď hraje ve fantastické formě.

Jedinou, která toho zatím moc neodehrála, je Petra Kvitová, neobáváte se o její formu?

U Petry jsem rád, že dostala volnou kartu do Petrohradu, protože z turnaje v Brisbane se musela odhlásit, v Sydney měla nejdřív skreč soupeřky a pak vypadla. V Melbourne prohrála nešťastný zápas s Petkovicovou, kde podávala dvakrát na vítězství, tak snad jí turnaj v Petrohradu pomůže. 

Allertová? Nemůžu nominovat nekonečně hráček

Nezvažoval jste také účast Denisy Allertové, které došla v Melbourne Parku mezi 16 nejlepších?

Je pravda, že jsem nějaké zápasy Denisy viděl a opravdu to byl velký úspěch, co se jí povedlo. Přál jsem jí, aby se dostala zase do popředí. Tohle jí strašně pomůže v celé sezoně. Ale v nominaci nemůže být nekonečně holek. Jsem rád, že se takhle holkám daří, o to jednodušší je to vybírat. 

Po tříleté šňůře vítězství přišla loni pauza od finále, je z týmu zase cítit ta chuť hnát se za trofejí?

Cítil jsem to z nich, holky měly zájem, hraje se doma, to je pro ně vždycky velký impulz se předvést. Byl bych rád, kdybychom to v tomhle nadšeném duchu drželi, i když to bude hodně těžké v jakémkoli kole. 

A co vy konkrétně, máte "absťák"?

Bylo to strašně dlouhé. Na finále jsem se tentokrát díval doma z obýváku, to mi přišlo trochu smutné, ale nejde vyhrávat pořád, věřím, že se o nějaký ten pohár ještě popereme. Už se těším. 

Sám jste říkal, že jste jasnými papírovými favority, ale co říkáte na nominaci Švýcarek s Bencicovou, Bacsinszkou nebo Golubicovou?

Když jsme hráli naposledy v Lucernu, tak nás Golubicová překvapila, to jí dodá sebevědomí na utkání tady, Belinda (Bencicová) se teď vrací po zranění, už loni na podzim hrála dobře a teď v tom pokračuje. Její žebříček neodpovídá tomu, co hraje, přece jen je to bývalá tenistka z první desítky. Bacsinszká byla od Wimbledonu zraněná, v Petrohradu hrála první utkání po půl roce, to je strašně dlouhá doba. I tak musíme být na pozoru. 

Tetování Plíškové, Wozniacká na loďce i kolapsy z vedra. 51 nejlepších fotek z Australian Open Tetování Plíškové, Wozniacká na loďce i kolapsy z vedra. 51 nejlepších fotek z Australian Open Prohlédněte zde
reklama