reklama

Pařížský fantom Kvitová válcuje soupeřky. Připomíná mi Navrátilovou, chválí legenda

Petra Kvitová Associated Press |  01:18
Přestože byla sedmou nasazenou hráčkou turnaje, těžko byste o ní před startem French Open někde četli, že je jednou z favoritek na titul. Teď je ale Petra Kvitová už v semifinále antukového grandslamu a vzbuzuje velký respekt u tenisových expertů.

Ať je venku zima, vítr a déšť nebo se hraje pod střechou, ať je soupeřka vysoká ranařka nebo podsaditá fofrmyš, je to jedno, stejně je po dvou setech hotovo a tenistka z Fulneku zatíná obě pěstičky a s úsměvem hledí směrem trenérskému boxu. 

Kvitová po vyřazení z US Open nechávala odpočívat bolavou levou roku, se kterou mívá obzvláště na antuce problémy. Tudíž na oranžové drti neodehrála žádný přípravný turnaj a pro boje o titul v Paříži s ní nikdo vážně nepočítal. Teď ale jako nepolapitelný fantom uhání pavoukem.

Ve středu Češka smetla Němku Lauru Siegemundovou a postoupila už do semifinále turnaje velké čtyřky. Po osmi letech si tu zopakuje bitvu o finále.

Bývalý kouč Andre Agassiho označil Kvitovou po postupu za neprávem přehlíženou hráčku turnaje. I deník WTA Insider si všiml, že Češka na Roland Garros dominuje.

"Tomu se říká využít skvělého losu. Potřebujete být chladnokrevní, což vůbec není jednoduché, zeptejte se třeba Svitolinové," okomentovala příspěvek na Twitteru francouzská tenisová reportérka Carole Bouchardová.

Světová pětka Ukrajinka Elina Svitolinová už totiž vypadla. Naopak dvojnásobná wimbledonská vítězka na kurtu kraluje, i když nejpomalejší povrch ze všech není zrovna jejím oblíbeným místem pro tenis. V chladných podzimních podmínkách se ale dokázala přizpůsobit a hraje častěji u sítě, než u ní bývá zvykem.

"Je skvělé vidět Petru hrát takhle dobře na antuce, chodí k síti při každé příležitosti. Připomíná mi Martinu Navrátilová," připomněla na Twitteru svou dávnou rivalku americká legenda Chris Evertová.

Češce se mohou hodit i uspořené síly. Ve středu přehrála soupeřku za 77 minut a následovat tentokrát nebude den volna, nýbrž rovnou semifinále proti mladičké Američance Sofii Keninové.

Duel začne kolem páté hodiny odpoledne a deník Aktuálně.cz ho bude sledovat v online reportáži

Kvitová je po osmi letech ve čtvrtfinále French Open. Čang Šuaj povolila jen šest her Associated Press |  00:50
reklama