Patnáctiletá Fruhvirtová si zapsala první výhru na okruhu WTA, Martincová končí

14. 4. 2021 7:44
Patnáctiletá česká tenistka Linda Fruhvirtová si v úvodním kole v Charlestonu po skreči turnajové čtyřky Alizé Cornetové z Francie za stavu 6:2, 6:7 a 4:4 připsala první výhru na okruhu WTA. Kvůli zranění naopak skončila Tereza Martincová.
Linda Fruhvirtová na turnaji O pohár prezidenta ČTS
Linda Fruhvirtová na turnaji O pohár prezidenta ČTS | Foto: Milan Kammermayer

Fruhvirtová, které ve světovém žebříčku patří 499. příčka, vstoupila do zápasu skvěle a první sadu získala za 31 minut. Poté si v tie-breaku druhého setu za stavu 6:5 vypracovala mečbol, ale Cornetová ho odvrátila a vyrovnala.

V rozhodující třetí sadě při skóre 4:4 však 59. tenistka světa kvůli potížím se stehnem zápas ukončila. "Byl to jeden z nejúžasnějších zápasů, které jsem odehrála. Obě jsme neuvěřitelně bojovaly o každý bod," řekla Fruhvirtová.

"Alizé je jedna z největších bojovnic na okruhu a nedá vám zadarmo vůbec nic. Doufám, že se brzy uzdraví," přidala Fruhvirtová, kterou ve druhém kole čeká Američanka Emma Navarrová. Domácí hráčka přešla přes Martincovou, která zápas kvůli zranění nohy skrečovala za nepříznivého stavu 3:6 a 2:3.

Tenisový turnaj žen v Charlestonu (zelená antuka, dotace 235 238 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Fruhvirtová (ČR) - Cornetová (4-Fr.) 6:2, 6:7 (7:9), 4:4 skreč, Navarrová (USA) - Martincová (ČR) 6:3, 3:2 skreč.