reklama

Pavlásek s Hradeckou na Hopmanově poháru zaskočili Austrálii. I přes Kyrgiosovy tweenery

Adam Pavlásek Adam Pavlásek autor: Dalibor Sosna
Australané do úterního zápasu Hopmanova poháru s Českem nasadili hvězdný pár Kyrgios - Gavrilová, ale ti na Hradeckou s Pavláskem nestačili. Kyrgios sice v prvním duelu porazil Pavláska 7:5, 6:4, pak ale Hradecká dokázala otočit zápas s Gavrilovou na konečných 4:6, 6:4, 6:4 a v rozhodujícím deblu český pár zvítězil 3:4, 4:3, 4:2. Češi tak mají po dvou utkáních bilanci jedné výhry a jedné porážky, v posledním zápase skupiny se utkají ve čtvrtek se Španělskem.

Perth - Tenisté Lucie Hradecká a Adam Pavlásek si připsali na Hopmanově poháru první výhru, ale finále si nezahrají. Český pár po novoroční prohře s USA dnes v Perthu porazil domácí hráče Nicka Kyrgiose a Dariu Gavrilovovou 2:1 na utkání. Australané prohráli i svůj druhý zápas a neobhájí titul.

S předstihem je jasné, že prvními finalisty soutěže jsou Američané, kteří po české dvojici porazili i Španělsko 3:0 a už nemůžou být předstiženi. Pavlásek s Hradeckou se tak ve čtvrtek střetnou se Španělskem o druhé místo ve skupině B.

Podívejte se na parádní výměnu ze závěrečné čtyřhry, v níž předvedl Nick Kyrgios dva "tweenery".

V první dvouhře utkání s Australany odehrál Pavlásek (75. ATP) solidní zápas s Kyrgiosem. Proti třináctému hráči světa, jehož druhý servis měl občas rychlost až 215 km/h, si ale nevypracoval ani jeden brejkbol a prohrál 5:7 a 4:6.

Hradecká, která hraje místo zraněné Petry Kvitové, prohrála s Gavrilovovou první set 4:6, ale další dva vyhrála shodně 6:4. Zápas ukončila poté, co razantním vítězným bekhendem využila druhý mečbol.

Hra o trůny, emotivní návrat Kvitové i nový Nadal. Tenisový rok bude plný nevšedních dramat Hra o trůny, emotivní návrat Kvitové i nový Nadal. Tenisový rok bude plný nevšedních dramat Prohlédněte zde

O vítězi utkání rozhodla smíšená čtyřhra, která se hraje tzv. systémem Fast4 na čtyři vítězné gamy v setu. Český pár zvítězil 3:4 (1:5), 4:3 (5:1) a 4:2. "Lucka byla úžasná. Jsme šťastní, že jsme porazili obhájce titulu," řekl Pavlásek na kurtu.

Zápas skončil hodinu před půlnocí místního času a nejhlasitější v hledišti byli čeští fanoušci. Skandovali "Češi! Češi!" a při mečbolu "Ještě jeden!" Bronzová olympijská medailistka z Ria de Janeiro ze smíšené čtyřhry Hradecká divákům po utkání do mikrofonu v češtině poděkovala: "Díky, že jste přišli. Díky vám jsme vyhráli."

Tenisový Hopmanův pohár v Perthu (Austrálie):

Skupina B:

ČR - Austrálie 2:1

Pavlásek - Kyrgios 5:7, 4:6, Hradecká - Gavrilovová 4:6, 6:4, 6:4, Hradecká, Pavlásek - Gavrilovová, Kyrgios 3:4 (1:5), 4:3 (5:1), 4:2.

USA - Španělsko 3:0

Sock - F. López 3:6, 6:2, 6:3, Vandewegheová - Arruabarrenaová 6:2, 6:4, Vandewegheová, Sock - Arruabarrenaová, F. López 4:3 (5:3), 3:4 (2:5), 4:3 (5:2).

Tabulka:

1. USA 2 2 0 6:0 2
2. Španělsko 2 1 1 2:4 1
ČR 2 1 1 2:4 1
4. Austrálie 2 0 2 2:4 0
reklama