Plíšková třetí letošní titul nepřidala. Podlehla Garciaové a musela odvracet kanára

Aktualizováno 14. 10. 2018 10:13
Karolína Plíšková prohrála finále v Tchien-ťinu 0:2. Ve druhé sadě musela za stavu 0:5 odvracet kanára.
Karolína Plíšková na turnaji v Pekingu 2018
Karolína Plíšková na turnaji v Pekingu 2018 | Foto: Reuters

Tchien-ťin - Tenistka Karolína Plíšková prohrála ve finále v čínském Tchien-ťinu s Francouzkou Caroline Garciaovou 6:7, 3:6 a přišla o možnost si už dnes zajistit účast na Turnaji mistryň. O postup na vrchol sezony v Singapuru musí bojovat ještě na turnaji v Moskvě, který začne v pondělí.

Šestadvacetiletá Plíšková se mohla kvalifikovat na Turnaj mistryň v případě zisku titulu v Tchien-ťinu a neúčasti Ukrajinky Eliny Svitolinové na turnaji v Moskvě. Třetí letošní triumf ale česká tenistka nezískala a v pořadí sezony zůstala osmá těsně za Svitolinovou. Šanci bojovat o Masters má také Nizozemka Kiki Bertensová.

Plíšková i Bertensová jsou přihlášené na turnaj v Moskvě, kde ale nebude startovat průběžně sedmá Svitolinová. Díky tomu už získala jistotu účasti v Singapuru Američanka Sloane Stephensová, která je v pořadí sezony šestá.

V případě úspěchu Plíšková doplní ve dvouhře na Turnaji mistryň již kvalifikovanou Petru Kvitovou.

V hodinovém prvním setu finále v Tchien-ťinu prohrávala Plíšková v páté hře už 0:40, ale všechny tři brejkboly odvrátila. Sama se nemohla při podání soupeřky prosadit. Tie-break prohrála 7:9, přitom ho začala dobře. Vedla 5:1 a za stavu 6:5 nevyužila po bekhendu do autu setbol.

Ve druhé sadě Plíšková dvakrát přišla o servis a rychle prohrávala 0:5. Dokázala jeden brejk stáhnout a snížit na 3:5, ale vývoj už neotočila.

Garciaová získala první titul v sezoně, naposledy se radovala vloni z dvou trofejí za sebou ve Wu-chanu a Pekingu. "Obě jsme výborně servírovaly, byla to hodně náročná první sada. Byla jsem o něco agresivnější a to myslím rozhodlo v prvním setu," řekla čtyřiadvacetiletá francouzská tenistka. "Navíc jsem v Číně získala už tři tituly, to mi taky přineslo štěstí," dodala.

Deblový titul v Tchien-ťinu získala Květa Peschkeová. V páru s Američankou českého původu Nicole Melicharovou porazily ve finále australský pár Monique Adamczaková, Jessica Mooreová 6:4, 6:2 a získaly druhý společný titul.

Již jisté účastnice Turnaje mistryň Peschkeová s Melicharovou se spolu z triumfu poprvé radovaly v dubnu v Praze. Třiačtyřicetiletá Peschkeová vedle toho letos slavila i v San Jose po boku Čchan Jüng-žan z Tchaj-wanu a celkem získala už 31 deblových titulů.