reklama

"Péťo, nechceš vodu?" Týden rodičovského rozmazlování probudil v Kvitové antukovou lvici

Petra Kvitová Petra Kvitová autor: Milan Kammermayer
Petra Kvitová je zatím na antuce ve skvělé formě. Může za to zřejmě i skvělá nálada, kterou si přivezla z týdenního pobytu s rodiči v Praze.

Praha/Madrid - Devět dnů, osm zápasů a to ve dvou různých městech. Neskutečná květnová jízda Petry Kvitové ale ještě nekončí. Po titulu na pražské antuce si dnes večer zahraje v Madridu už o semifinále. Kde se vzala jistota a síla české dvojky na dříve nepříliš oblíbené oranžové drti?

Odpověď asi najdeme v jednom pražském bytě, kde ji týden obskakovali rodiče, které jinak po většinu roku moc nevidí. Odtud den co den vyrážela za známými tvářemi do areálu tenisové Sparty, aby tu tentokrát místo tréninků zdolávala jednu soupeřku za druhou a dokráčela k 23. turnajové trofeji kariéry.

"Rodiče se mnou byli celý týden, po dlouhých letech jsme spolu strávili tolik času. Vůbec jsme se nehádali, bylo to skvělé. Mamka mi dokonce vařila," prozradila Kvitová webu WTA Insider.

Někdy to ale prý starostliví rodiče až přeháněli. "Mamka se mě třeba zeptala. ´Péťo, chceš vodu?´Já odpověděla: ´Mami, můžu vstát a zařídit si to sama.´ A ona jen: ´Ne, já to udělám.´ Nic jsem nežádala, ale ona to stejně udělala. Cítila jsem se až divně," přiznala dvojnásobná wimbledonská vítězka.

Týden rozmazlování vykouzlil na tváři české šampionky úsměv, který nezmizel po celý týden turnaje v Praze. Rodiče byli na tribuně nepřehlédnutelní. Maminka neúnavně tleskala a povzbuzovala, tatínek z nervů střídavě koukal na kurt a schovával obličej do dlaní. Nebylo to však zase natolik často, aby se tím uchránil od spálenin tváří čela i nosu.

"Já jsem rodičům posílala opalovací krém, ale táta to zase nezvládl, co? To mě nepřekvapuje," vtipkovala pak osmadvacetiletá hráčka po vítězném finále na tiskové konferenci.

Její nejbližší tak byli možná u nejemotivnějšího titulu kariéry. Na antukový triumf čekala tři roky, poprvé hrála doma podnik WTA a navíc na místě, kde před 12 měsíci seděla na tribuně s teprve hojící se pořezanou rukou a nevěděla, jestli bude moct ještě někdy pořádně hrát. Není divu, že se při děkovné řeči rozplakala.

"Byl to můj první domácí turnaj, ve vlastním klubu, ale jakmile jsem dostala mikrofon, všechny se mi to promítlo v hlavě a já nemohla přestat brečet," říkala už později v Madridu, kam se přesunula soukromým tryskáčem, aby stihla nedělní první kolo.

Od té doby už Kvitová přehrála další tři soupeřky. Naposledy v třísetové bitvě udolala houževnatou Estonku Anett Kontaveitovou, přestože prohrávala 0:1 na sety. 

Musí ovšem rychle posbírat poslední zbytky sil. Dnes večer na ni ve čtvrtfinále vystartuje čerstvě jednadvacetiletá Ruska Darja Kasatkinová, se kterou ještě nikdy neměla tu čest soupeřit. Na okruhu jí patří patnácté místo a v osmifinále vyřadila domácí Španělku Garbiňe Muguruzaovou.

Titul ze Stromovky dohnal Kvitovou k slzám. Podívejte se, jak otočila dramatické finále Titul ze Stromovky dohnal Kvitovou k slzám. Podívejte se, jak otočila dramatické finále Prohlédněte zde
reklama