reklama

Plíšková je opět bez trenéra, Vallverdú z časových důvodů končí

Karolína Plíšková Karolína Plíšková autor: Reuters
Česká tenisová jednička Karolína Plíšková oficiálně ukončila sezonu. A zároveň oznámila, že v té další už nebude pokračovat ve spolupráci se španělským trenérem Danielem Vallverdúem, o kterého se dělila se Švýcarem Stanem Wawrinkou. Jméno nového trenéra šestá hráčka světového žebříčku zatím neoznámila.

"Po nové vlně restrikcí a zhoršení podmínek k tréninku jsme se s týmem rozhodli, že se budu raději od příštího týdne připravovat na novou sezónu. V mém týmu už ale bohužel nebude z časových důvodů pokračovat trenér Daniel Vallverdú," uvedla Plíšková na Facebooku. 

"Chtěla bych Danimu poděkovat za práci a čas, který jsme spolu mohli strávit. Bohužel ho bylo méně, než jsme si oba plánovali, ale i takové situace přináší dnešní sport. Věřím, že brzy najdeme stejně kvalitní náhradu a všichni společně si v novém roce užijeme i více radosti než doposud," dodala Plíšková

Bývalá světová jednička během spolupráce s Vallverdúem na začátku letošního roku obhájila titul na turnaji v Brisbane a po koronavirové pauze si ještě zahrála finále v září na antuce v Římě.

Vůbec se jí ale jako jedné ze spolufavoritek nedařilo na grandslamech - na Australian Open vypadla ve třetím kole a na US Open a přeloženém Roland Garros dokonce ještě o kolo dřív. "Tenhle rok bych smazala," řekla před dvěma týdny novinářům po vyřazení v Ostravě s Ruskou Veronikou Kuděrmětovovou v posledním zápase sezony.

Plíškové spolu s Vallverdúem pomáhala i Ukrajinka Olga Savčuková. O jejím pokračování se česká hráčka nezmínila.

Trenéra Plíšková mění pátým rokem po sobě. Po sezoně 2016 odešel Jiří Vaněk a s jeho nástupcem Davidem Kotyzou se rozešla po US Open 2017. Do srpna 2018 vydržela s Tomášem Krupou, kterého nahradila Australanka Rennae Stubbsová a od US Open se k ní přidala Španělka Conchita Martínezová. S Australankou ukončila spolupráci loni začátkem května a s wimbledonskou vítězkou z roku 1994 Martínezovou v listopadu.

Od konce profesionální kariéry jsem byl jednou hrát, kdykoliv půjdu, bude to horší, než na co jsem byl zvyklý, říká Tomáš Berdych. DVTV, Martin Veselovský |  24:46
reklama