reklama

Plíšková je pátá, Berdych šestnáctý. Světovým žebříčkům vládnou Wozniacká a Nadal, Federer však číhá

Caroline Wozniacká, nová tenisová jednička, svezla trofej pro vítězku Australian Open gondolou v botanické zahradě v Melbourne Caroline Wozniacká, nová tenisová jednička, svezla trofej pro vítězku Australian Open gondolou v botanické zahradě v Melbourne autor: Reuters
Karolína Plíšková si v novém vydání tenisového žebříčku polepšila o jednu příčku, Tomáš Berdych poskočil o čtyři pozice.

Praha - Čeští čtvrtfinalisté Australian Open si v novém vydání tenisových žebříčků polepšili. Karolína Plíšková se posunula ze šestého místa na páté, Tomáš Berdych se vyšplhal o čtyři příčky na šestnáctou pozici.

Mezi ženami došlo ke změně v čele pořadí, souboj ve finále v Melbourne byl totiž kláním nejen o trofej, ale i o post jedničky. Zvládla ho Dánka Caroline Wozniacká a vystřídala Rumunka Simonu Halepovou, na nejvyšší příčce se vyhřívá po šesti letech.

Jednou z největších "skokanek" v novém vydání žebříčku WTA je česká hráčka Denisa Allertová, které postup z kvalifikace až do osmifinále Australian Open vynesl posun o 44 míst na 86. pozici.

Žebříček ATP vede sice nadále Španěl Rafael Nadal, ale v Austrálii vítězný Švýcar Roger Federer už na něho ztrácí pouhých 155 bodů. Poražený finalista z Melbourne Marin Čilič už je třetí.

Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Prohlédněte zde
reklama