reklama

Plíšková moc chce, ale je netrpělivá. Nesmí být tolikrát dole, radí Češce expertka

Karolína Plíšková Karolína Plíšková autor: ČTK
Klidně by po turnaji mohla být světovou jedničkou, ale Karolína Plíšková má jiný cíl - vyhrát grandslam. Na letošním US Open zatím zvládla jen první kolo a ještě ne zrovna přesvědčivým způsobem. Bývalá rakouská tenistka Barbara Schettová nabádá Češku k větší trpělivosti na kurtu.

Šestkát ztratila servis a vyrobila 32 nevynucených chyb. To nebyl výkon hodný finalistky newyorského grandslamu z roku 2016. Sama Plíšková nebyla se svou hrou moc spokojená.

"Všichni víme, že Karolína je schopná na okruhu porazit kohokoli. Ne nadarmo byla už světovou jedničkou a tady byla před pár lety ve finále. U ní je hlavní problém vyrovnanost výkonů," uvedla expertka Eurosportu a bývalá hráčka Barbara Schettová.

Rodačka z Loun se několik sezon na grandslamech trápila, navzdory skvělým výsledkům na okruhu se při turnajích velké čtyřky dál než do prvních kol nedostala. Před třemi lety tohle prokletí zlomila, ale stále na ten největší úspěch čeká.

"Na grandslamech je pořád jednou nahoře, podruhé dole. Pokud chcete vyhrát grandslam, nemůžete těch "dole" tolik dopustit," řekla Schettová.

Plíškové první kolo proti krajance Tereze Martincové toho prý bylo jasným důkazem.

Nevídané. Jiní by vzteky mlátili raketou, Bouzková po kruté porážce rozdávala úsměvy Nevídané. Jiní by vzteky mlátili raketou, Bouzková po kruté porážce rozdávala úsměvy Čtěte zde

"Podívejte se na to množství chyb, co Karolína vyrobila. Občas se mi zdá, že je trochu netrpělivá. Musíte si ten bod nejdřív dobře vystavět a teprve pak si pro něj jít," vysvětlila někdejší sedmá tenistka světa.  

České jedničce dál věří. "Rozhodně je schopná grandslam vyhrát a klidně už tady. I když je to pořád hodně daleko, je teprve ve druhém kole, ale je na ní vidět, že hrozně moc ten titul chce. Pro mě je jednou z pěti favoritek letošního US Open," všimla si Schettová.

Plíšková v posledních sezonách procházela procesem hledání ideálního trenéra. Po několika pokusech u ní jako koučka vykrystalizovala Španělka Conchita Martinezová, se kterou si evidentně sedly.

"Hodně spolu zapracovaly především na pohybu po kurtu. Teď jde o to, aby se to všechno sešlo ve dvou týdnech jednoho grandslamu," dodala Rakušanka.

Plíškovou teď ve druhém kole čeká jedna velká neznámá, momentálně nejlepší tenistka z Gruzie Mariam Bolvadzeová. Jednadvacetileté hráčce patří až 202. příčka na světě a do turnaje se dostala z kvalifikace. V prvním kole pak zaskočila domácí Bernardu Peraovou. 

Jejich bitva začne v 18 hodin na dvorci Arthura Ashe, největším tenisovém stadionu na světě. Zápas bude deník Aktuálně.cz sledovat v online reportáži.

Trofeje hýčkají Nadal a Andreescuová. Projděte si program a výsledky US Open Trofeje hýčkají Nadal a Andreescuová. Projděte si program a výsledky US Open Prohlédněte zde
reklama