Plíšková na Turnaji mistryň končí. Proti Radwaňské znovu nezískala ani set

Aktualizováno 28. 10. 2016 15:16
Česká jednička prohrála v rozhodujícím duelu o postup ze základní skupiny Turnaje mistryň s Polkou Agnieszkou Radwaňskou 0:2 na sety. Semifinále si tak při své premiérové účasti nezahraje.
Karolína Plíšková proti Agniescze Radwaňské bojovala marně.
Karolína Plíšková proti Agniescze Radwaňské bojovala marně. | Foto: Reuters

Singapur - Karolína Plíšková premiérový start na Turnaji mistryň v Singapuru neozdobí postupem do semifinále. V závěrečném rozhodujícím duelu základní skupiny česká jednička prohrála s obhájkyní titulu Polkou Agnieszkou Radwaňskou po setech 5:7, 3:6.

Plíšková na světovou trojku nestačila ani v sedmém vzájemném utkání kariéry a stále proti ní neuhrála ani jediný set.

V sobotním semifinále Turnaje mistryň se Radwaňská utká se světovou jedničkou Angelique Kerberovou z Německa. Druhou dvojici v boji o finále tvoří Ruska Světlana Kuzněcovová a Slovenka Dominika Cibulková.

Poslední českou finalistkou zůstává Petra Kvitová, která hrála o titul na Turnaji mistryň loni. Kvitová je také poslední českou vítězkou Masters, turnaj vyhrála v roce 2011.

Plíšková nezvládla koncovky setů

Letošní finalistka US Open Plíšková nevzala Radwaňské v minulých soubojích ani set a nezměnilo se to ani v Singapuru. Přitom začala dobře. Mohla se spolehnout na servis a při svých prvních třech servisech ztratila jen dva fiftýny. Ve výměnách hrála přesně i agresivně, tlačila se po returnu i k síti a po brejku vedla 3:2.

Za stavu 4:2 měla šanci znovu vzít Radwaňské podání, ale míč po jejím úderu skončil těsně vedle lajny, což potvrdilo jestřábí oko. "Mohlo to být 5:2 a byl by to úplně jiný zápas, třeba by znervózněla," řekla Češka.

Polka se zlepšila, tradičně skoro nekazila, k tomu dobře podávala a přidala dva skvělé vítězné returny. Tím z bekhendu do rohu vzala podání Plíškové na 4:4 a forhendovým ukončila první set. "Mezi osmičkou nejlepších rozhodují maličkosti a vždy pár balonů. Ona v rozhodujících chvílích nechybovala, zápas kontrolovala," řekla Plíšková.

Kouč Jiří Vaněk o pauze povzbuzoval, že přijde šance a zápas rozhodne třetí set. Po dalších dvou gamech a skóre 0:2 to tak nevypadalo, ale Plíšková se zvedla. Zkusila přitlačit, v následujících třech hrách ztratila jen jednu výměnu a vedla 3:2.

Jenže si vzápětí neudržela podání a bylo srovnáno. "Odehrála jsem nejhorší game v utkání," komentovala šestou hru. Plíšková měla ještě brejkbol na 4:3, ale ve výměně neuspěla a koncovku setu i utkání měla pod kontrolou Radwaňská.

Jen těžko se dala najít v závěru ve tváři Plíškové víra v úspěch. Její zmar doložila osmá hra, v které přišla o servis po dvou smečích trefených do sítě. "Trošku už mi chyběla jiskra, úplně mi to tady nesedlo, ale je to zkušenost do příště. Věřím, že se sem vrátím a bude to lepší. Vždy si musím na všechno zvyknout," řekla.

Poslední českou finalistkou na Turnaji mistryň zůstala Petra Kvitová, která hrála o titul loni. Kvitová je z roku 2011 také poslední českou vítězkou Masters.

V první dvouhře dne už jistá semifinalistka Kuzněcovová podlehla Španělce Garbiňe Muguruzaové 6:3, 0:6 a 1:6. Muguruzaová byla po předchozích dvou porážkách již bez šance na zopakování loňského postupu do semifinále, přesto našla v duelu s Kuzněcovovou síly k obratu a se Singapurem se rozloučila výhrou. Ve druhém i třetím setu Rusce třikrát prolomila podání a po hodině a 36 minutách proměnila třetí mečbol.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):

Dvouhra:

Bílá skupina:

A. Radwaňská (2-Pol.) - Karolína Plíšková (4-ČR) 7:5, 6:3, Muguruzaová (5-Šp.) - Kuzněcovová (8-Rus.) 3:6, 6:0, 6:1.