reklama

Plíšková o rivalitě se Strýcovou: Předvádí všechno možné, nikdy s ní nechci prohrát

O2 TV Sport |  01:40
Už ve třech zápasech v řadě nedokázala Barbora Strýcová získat proti krajance Karolíně Plíškové ani jediný set. Sérii nezdarů proti současné české jedničce nepřerušila ani v pondělí na Štvanici.

Před dvěma týdny na Livescore Cupu povolila světová trojka své zkušenější kolegyni pouhých šest her. Včera v rámci týmového Tipsport Elite Trophy ještě o jeden gem méně. 

I když se hrálo na antuce, podmínky hovořily jasně pro Plíškovou.

"Doufám, že nevím." České tenistky baví internet pokaženou pozvánkou na turnaj "Doufám, že nevím." České tenistky baví internet pokaženou pozvánkou na turnaj Čtěte zde

"Podmínky pro mě ideální, létalo to hodně rychle. Pro Báru to moc dobré nebylo, pro mě zase ano," pochvalovala si po výhře 6:2, 6:3 v rozhovoru pro O2 TV Sport.

Plíšková uznala, že její zápasy proti Strýcové mají zvláštní auru, mezi oběma tenistkami je cítit velká rivalita.

"Asi jsme byly zápasem dne. Bára tam předvádí všechno možné, takže lidi na ni vždycky přijdou. Já s ní nikdy nechci prohrát a myslím si, že ona se mnou taky ne, takže to má takový správný tenisový náboj," podotkla.

Nadstandardní prestiž mezi obě elitní české tenistky dost možná zasela událost z října 2017. Strýcová tehdy oznámila, že její kouč Tomáš Krupa odchází trénovat právě Plíškovou, a šťastná z toho nebyla, zejména tedy ze způsobu, jakým se o změně dozvěděla.

"Ona si ho vyžádala, tak ho má. Vím, že to je se mnou těžké, jsem emotivní člověk, ale zasloužím si ukončení spolupráce líp. To mě ranilo a bude dlouho mrzet," vyprávěla.

"Náš život už nikdy nebude stejný." Cibulková ve Vídni porodila syna Jakuba "Náš život už nikdy nebude stejný." Cibulková ve Vídni porodila syna Jakuba Čtěte zde

Plíšková jí zavolala po US Open. "Že se rozešla s Kotyzou a že mi chce něco říct. Že chce mého trenéra a manažer mu jel dát nabídku." 

Strýcová tehdy byla naštvaná jak na Krupu, tak na Plíškovou s jejím manažerem Michalem Hrdličkou. "Největší roli a rozhodnutí udělal trenér, který mě zklamal. A Karolína s panem Hrdličkou, to je Karolína s panem Hrdličkou," hlesla Strýcová.

Spolupráce mezi Plíškovou a Krupou nakonec nesplnila očekávání a netrvala ani rok. Ostří konfliktu pochopitelně otupil čas, zvýšená motivace obou tenistek ve vzájemných duelech ale zůstala. 

Plíšková a Strýcová spolu dosud odehrály sedm duelů a stav je jednoznačný - 6:1. Jediné vítězství té zkušenější z nich se zrodilo před čtyřmi lety na trávě v anglickém Birminghamu. Set pak dokázala Strýcová soupeřce sebrat ještě v osmifinále Australian Open před dvěma lety.

Tipsport Elite Trophy

Všechny zápasy nabídnou stanice O2 TV Sport a O2 TV Tenis v přímém přenosu. Přímo ze Štvanice bude komentovat Vojtěch Bidrman a Martin Štefl, pozápasové ohlasy přinese reportérka Andrea Sestini Hlaváčková. Diváci se mohou těšit také na studio pod vedením Jiřího Baumruka, ve kterém se role tenisové expertky ujme Klára Suchoň Koukalová.

Štvanický charitativní turnaj Tipsport Elite Trophy mezi černým týmem Karolíny Plíškové a růžovým týmem Petry Kvitové skončí dnes posledními zápasy.

Tým Plíškové vede o jediný bod. Začíná se ve 12 hodin, nejprve se utkají Kristýna Plíšková s Lindou Fruhvirtovou, poté Karolína nastoupí proti Jekatěrině Alexandrovové. Následovat bude duel Markéty Vondroušové s Barborou Krejčíkovou a závěrečná čtyřhra Karolín Plíškové s Muchovou proti Barborám Strýcové s Krejčíkovou.

Každý odehraný fiftýn je oceněn 50 korunami od organizátora, které následně zdvojnásobí Nadace Tipsport. Vítězný tým obdrží po celé čtyřdílné sérii šek s částkou, kterou věnuje na charitativní využití podle vlastního uvážení.

Podívejte se na pondělní rozhovor s Karolínou Plíškovou:

O2 TV Sport |  01:22
reklama