Karolína Plíšková v zápase se Simonou Halepovou na Turnaji mistryň 2019
Karolína Plíšková
Finále AO 2019: Kvitová vs. Ósakaová
Naomi Ósakaová

Dobré ráno, vítejte u online přenosu ze semifinále turnaje WTA v Brisbane mezi Karolínou Plíškovou a Naomi Ósakaovou. Zápas začíná v 7:45.

Tenisová sezona je v plném proudu. Ještě než začne první grandslamový turnaj sezony, musí přijít na řadu příprava. Nehraje se však jen nová soutěž ATP Cup. Ženy tradičně zahajují svou sezonu v australském Brisbane ve státě Queensland. A jako vždy je tento turnaj nejen štědře dotovaný, ale také velmi dobře obsazený. A mezi nejlepší 4 tenistky tohoto podniku se dostaly i dvě české tenistky. V podstatě se dá říct, že jde o repete loňského Australian Open. Karolína Plíšková bude čelit Naomi Ósakaové, Petra Kvitová svedla bitvu opět s Američankou, tentokrát šlo o Madison Keysovou. S jedním velkým rozdílem, Petra Kvitová se do finále neprobojovala, když ztratila nadějně rozjetý zápas ze stavu 6:3, 2:0 a nakonec podlehla 3:6 ve třetím setu. České finále tak nebude, přesto je možno, že alespoň jedna Češka bude hrát finále. A to je cíl Karolíny Plíškové.

Pro Plíškovou jde tradičně o výborný start do sezony. Na australských turnajích před Melbourne se ji dařívá pravidelně a loni byla blízko i finále na australském majoru. Jenže v semifinále ji vystavila stopku právě japonská hvězda, která byla pár měsíců po triumfu z US Open a v Melbourne si došla hned pro další. To, když ve finále pak skolila další českou tenistku, již zmíněnou Petru Kvitovou. Plíšková byla jako druhá nasazená poslána rovnou do druhého kola a odehrála jen dvě utkání. Domácí Tomljanovičovou porazila 2:1 na sety a včera si ve čtvrtfinále poradila 2:0 s Alison Riskeovou z USA.

To její soupeřka už hrála na turnaji třikrát. A vždy potřebovala tři sety. Nejprve v 1. kole porazila Řekyni Sakkariovou, poté otáčela duel s Američankou Keninovou a tři sety potřebovala i ve čtvrtfinále. Tam svedla bitvu s jinou hráčkou top 10 Kiki Bertensovou z Nizozemska. Teoreticky by tak měla být unavenější, zároveň ale rozehranější. Vzájemná bilance před utkáním je shodná 2:2, favoritku je tak hodně těžké vybrat.

Obě hráčky už jsou na kurtu. Po krátké rozehrávce utkání začne. Na servisu odstartuje japonská tenistka.

15:0

Přímý bod ze servisu na úvod pro Ósakaovou.

30:0

První výměna zakončená forhendovým winnerem Japonky.

40:0

Dvojnásobná grandslamová šampiónka přidává i první eso zápasu.

40:15

Plíšková se skvěle ubránila bekhendem z defenzívy a donutila soupeřku k chybě.

0:1 Ósakaová získává gem

Japonská hráčka drží s přehledem svůj první servis.

0:15

Ósakaová skvěle zareturnovala pod nohy Plíšková a kratší míč pak zabila vítězným bekhendem po lajně.