reklama

Plíšková překvapila prohlášením: Nejsme muži, nemůžeme být tak konzistentní

Karolína Plíšková. Karolína Plíšková. autor: Reuters
Karolína Plíšková ve španělském Madridu okomentovala letošní bezvládí na okruhu WTA spojené s absencí jedné opravdu dominantní hráčky. A šlo o vyjádření, které vzbudilo v tenisovém světě pozornost.

Zahraniční sportovní weby se nad komentářem české hvězdy pozastavují. Plíšková totiž o pozici ženského tenisu promluvila otevřeně a částečně v rozporu s ideami naprosté rovnosti pohlaví, jež jsou v tenisovém prostředí všeobecně propagovány.

Česká tenistka naopak vyzdvihla rozdíly mezi muži a ženami, které použila coby  odůvodnění nevyrovnaných výkonů prakticky celé současné špičky. 

"Dokud nevyhrála Petra Kvitová ve Stuttgartu, měly jsme každý týden v tomto roce jinou šampionku. Je velmi těžké být konzistentní, obzvlášť pro nás," prohlásila Plíšková v rozhovoru pro španělský Mundo Deportivo.

"Jeden týden hrajeme neuvěřitelně, a ten další se už necítíme tak pohodlně," dodala mnohoznačně. Srovnání s opačným pohlavím přišlo v zápětí.

"Nejsme muži a tak nemůžeme být konzistentní. Už vůbec ne třeba po dobu deseti let, jako Novak Djokovič a Roger Federer. Je pro nás velmi těžké být na vrcholu tak dlouho," naznačila Plíšková vnitřní boj drtivé většiny hráček, které musí v určité fázi volit mezi tenisovou kariérou a založením rodiny.

Sedmadvacetiletá Češka se loni v létě vdala za svého manažera Michala Hrdličku. Oba tehdy prohlásili, že narození potomka zatím není tématem. Tenistka mluvila o třech letech, její manžel dokonce o pěti. 

Plíšková sezonu odstartovala výborně, vyhrála titul v Brisbane a pak prošla až do semifinále Australian Open. Na konci března hrála velké finále na turnaji v Miami, od té doby ale stagnuje i vinou zdravotních problémů. Ve Stuttgartu vypadla v prvním kole, z Prahy se odhlásila a v Madridu nezvládla už svůj druhý zápas proti Ukrajince Kozlovové.

Navzdory tomu zůstává třetí nejlepší hráčkou dosavadního průběhu sezony. 

Luxus, plavky, kožichy. Kontroverzní Cibulková slaví třicítku, na kurtech prohrává Luxus, plavky, kožichy. Kontroverzní Cibulková slaví třicítku, na kurtech prohrává Prohlédněte zde
reklama