reklama

Plíšková veze do Paříže zájezd, za hlavní favoritku Roland Garros se ale nepovažuje

Karolína Plíšková slaví titul na antukovém turnaji v Římě. Karolína Plíšková slaví titul na antukovém turnaji v Římě. autor: Reuters
S vědomím, že prožívá nejlepší sezonu a povzbuzena největším antukovým titulem v kariéře, odletí tenistka Karolína Plíšková na grandslamové Roland Garros. Po nečekaném triumfu v Římě ale odmítá automatickou nálepku největší kandidátky na pohár Suzanne Lenglenové.

"Nechci a ani to tak neberu. Neberu to, že bych měla být hlavní favoritkou Paříže, ale šance samozřejmě je. Vím, že mám na antuce rezervy, ale i vím, že na ní hrát můžu," řekla Plíšková novinářům v pražském areálu Vista resort, kde ukázala repliku římské trofeje a zakrojila se do dortu s třináctkou na počest třináctého vavřínu kariéry.

Do města nad Seinou vyrazí s předstihem ve středu. "Vždy se vyplatí, když jsem na turnaji tři čtyři dny dopředu," řekla. Ubytuje se po vzoru Wimbledonu v pronajatém domě. "Beru s sebou zájezd," uvedla Plíšková, kterou doprovodí manžel a manažer Michal Hrdlička, trenérka Conchita Martínezová, vyplétač (kuchař) Richard Šodek a fyzioterapeut Martín Salvador a na úvod dorazí i mentální kouč Marian Jelínek.

Vítězství v Římě je pro Plíškovou důležité i vzhledem k tomu, že měla od března zdravotní problémy. V krvi jí putoval vir, od kterého trpěly klouby. "Fyzicky se cítím dobře, už mě skoro nic nebolí, všechno odešlo," řekla lounská rodačka, která brala antibiotika a poté také kortikoidy. "Hlídám si teď, abych neonemocněla, protože tělo není stoprocentně odolné. Ale energii mám a je to docela dobré."

V Římě ještě hrála se zavázaným zápěstím, jinak ale bez omezení. "V zápasech mě nic nelimitovalo," uvedla. I herně má pocit, že tréninkový výpadek dohnala. "Povedlo se to a budu v Paříži doufat v dobrý výsledek," řekla Plíšková.

Opírá se o dobrou psychiku posílenou výtečným rokem. Začala titulem v Brisbane, došla do semifinále Australian Open, hrála o titul v Miami a nyní slavila v Římě. Souhlasí, že prožívá životní sezonu. "Výsledkově i pocitově asi jo. Jsem solidní od začátku. Jsem stabilní, není tam vyložený propadák a mám důvěru v sebe, v tenis i v tým, který jsem si postavila super komplikovaně, ale sedlo si to."

Plíšková po římském zázraku: Už nejsem agresivní ranařka. V Paříži víc věří Kvitové Plíšková po římském zázraku: Už nejsem agresivní ranařka. V Paříži víc věří Kvitové Čtěte zde

Hodně si pochvaluje spolupráci se španělskou trenérkou Martínezovou. Hned při prvním kontaktu loni na US Open si padly do noty na kurtu i mimo něj. "Už tam jsem byla nadšená. Má zkušenosti ze špičky, to předtím nikdo neměl. Zažívala věci jako teď já. Je pečlivá, pracovitá a všechno velmi prožívá," ocenila Plíšková.

V tréninku má díky vítězce Wimbledonu z roku 1994 Martínezové nahráno jako nikdy předtím. A na její hře je určitá změna znát. "Conchita tomu říká kontrolovaná agrese, připravit si výměnu a hrát do prázdného kurtu, nebo že soupeřka zkazí," řekla Plíšková s tím, že se nebojí ani výměny, i když vyložená antukářka z ní nikdy nebude, "Ale jsem trpělivější a pečlivější. Tak nějak jsem k tomu věkem dozrála."

Je světovou dvojkou, což je její nejlepší postavení od předloňského konce srpna, kdy byla v žebříčku první. Nyní by se teoreticky mohla na nejvyšší post vrátit, jelikož je na dohled Japonky Naomi Ósakaové a na Roland Garros obhajuje "jen" body za třetí kolo. "Jednička teďka není úplný cíl, ale bylo by hezký se tam usídlit a třeba i na déle, než jsem byla," řekla Plíšková.

Oheň a led českého tenisu. Plíšková musí manžela klidnit, bije se za ni i na sítích Oheň a led českého tenisu. Plíšková musí manžela klidnit, bije se za ni i na sítích Čtěte zde
reklama