reklama

Plíšková už je světovou pětkou, znovu si polepšila i Šafářová

Karolína Plíšková Karolína Plíšková autor: Reuters
Karolína Plíšková sice na turnaji v Pekingu vypadla už v osmifinále, v novém vydání žebříčku WTA se ale nachází už na páté příčce, což je její kariérní maximum. V deblovém rankingu se už na šestou pozici vyhoupla šampionka z Pekingu Lucie Šafářová, která je spolu s Bthanií Mattekovou-Sandsovou třetím nejlepším párem světa.

Praha - Na nejlepší umístění v kariéře dosáhla v pondělním vydání žebříčku WTA Karolína Plíšková. Česká jednička po turnaji v Pekingu, kde skončila v osmifinále, přeskočila trápící se Garbiňe Muguruzaovou.

O jednu příčku si oproti minulému týdnu v deblovém rankingu polepšila Lucie Šafářová, která společně s Bethanií Mattekovou-Sandsovou v Pekingu triumfovala a vyhrála už třetí turnaj v řadě. Česko-americký pár je nyní třetí nejlepší na světě.

Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Prohlédněte zde

Velký návrat do první stovky žebříčku by mohl slavit Radek Štěpánek, který je po turnaji v Tokiu 96., radost mu ale kalí zranění zad, kvůli kterému z turnaje po prvním kole odstoupil.

Tomáš Berdych zůstává devátý a stále má naději na Turnaj mistrů, naopak Petra Kvitová na jeho ženské obdobě bude po pěti letech chybět.

Světovými jedničkami jsou nadále Srb Novak Djokovič a Němka Angelique Kerberová, pořadí se neměnilo ani na dalších dvou příčkách.

Hradecká porazila parťačku Hlaváčkovou, dál jde i Siniaková Hradecká porazila parťačku Hlaváčkovou, dál jde i Siniaková Čtěte zde
reklama