reklama

Plíšková v barvách duhy. Češka vysvětlila, proč podporuje sexuální menšiny

Karolína Plíšková a Conchita Martínezová Karolína Plíšková a Conchita Martínezová autor: ČTK
Česká tenistka Karolína Plíšková v kanadském Torontu podpořila LGBTQ komunitu.

Ještě před startem turnaje v Cincinnati se američtí novináři zastavili u účasti Karolíny Plíškové na akci nazvané You Can Play Pride Day na předchozím turnaji v kanadském Torontu. 

"Můj partner, společnost Fila, tuhle událost sponzoroval," odpověděla nejprve světová trojka, aby vzápětí vyjasnila, že její zapojení do podpory menšin bylo veskrze dobrovolné.

"Mám za trenérku Conchitu Martínezovou, předtím jsem spolupracovala s Rennae Stubbsovou a stále jsme velké kamarádky. Takže je to něco, co doopravdy podporuji," řekla Plíšková.

"Když mě tedy někdo požádá, abych se takové akce zúčastnila, ráda ji podpořím, protože znám spoustu takových lidí. Bylo to milé a myslím si, že je důležité takové myšlenky čas od času zdůraznit," dodala česká hráčka, která v Torontu - stejně jako její španělská trenérka - navlékla symbolické duhové potítko.

Akce s podtitulem "Tenis je pro každého" měla za cíl podpořit sexuální menšiny a zdůraznit otevřenost tenistu vůči LGBTQ komunitě.

"Je to základní věc. Je důležité ukázat, že tenis je pro tuto komunitu přátelským prostorem. Protože sport obecně jím v minulosti často nebyl," vysvětlil smysl happeningu zástupce kanadského tenisu Jeff Donaldson.

Tenisový novinář Nick McCarvel, který během celé sezony organizuje různé akce na podporu LGBT, zase hovořil o tom, že právě tenis je v tomto ohledu historicky velmi pokrokovým sportem.

"Tenis je krásný sport a skutečně je pro každého. Navíc má výrazné queer kořeny. Je to sport, který v mnoha směrech ukazoval cestu, třeba právě co se týče LGBTQ hnutí," uvedl McCarvel.

Další těžké chvíle kariéry. Možná je to v hlavě, možná je to strach, říká Kvitová Další těžké chvíle kariéry. Možná je to v hlavě, možná je to strach, říká Kvitová Čtěte zde
reklama