reklama

Plíšková má recept: Ať hraju sebevíc příšerně, věřím si. Egypťanka jí cuchala nervy

Karolína Plíšková plní roli favoritky. Prochází přes Majar Šarífovou do druhého kola French Open Reuters
Proti nadšeně a velmi nepříjemně hrající kvalifikantce bojovala na kurtu téměř dvě a půl hodiny. Nakonec ale Karolína Plíšková splnila roli favoritky a prošla do druhého kola French Open. S výkonem však nemohla být spokojená.

"Bylo to supertěžké," přiznala česká tenistka už bezprostředně po utkání v rozhovoru s francouzskou legendou Marion Bartoliovou.

"Nedal bych je ani rozkousat psovi." Nové míče budí vášně, tenisté se bojí zranění "Nedal bych je ani rozkousat psovi." Nové míče budí vášně, tenisté se bojí zranění Prohlédněte zde

"Nedařilo se mi předvádět svou hru, naopak soupeřka hrála vynikající utkání. Právě takové zápasy mě ale mohou posunout dál," dodala na centrálním dvorci Philippa Chatriera.

Na tiskové konferenci v sebekritickém hodnocení pokračovala.

"Raději se nebudeme bavit o úrovni mé hry. Myslím, že je tam obrovský prostor pro zlepšení. Ale jsem v dalším kole a to se počítá," prohlásila a přiznala, že ji 172. hráčka světa Majar Šarífová z Egypta svým výkonem překvapila.

"Moc jsem toho o ní nevěděla, ale určitě byla lepší, než jsem čekala. Hrála chytře, neměla co ztratit a měla nabrané sebevědomí po úspěšné kvalifikaci. Dařily se jí kraťasy a používala dobře svůj forhend i druhý servis s kickem," chválila soupeřku.

Ta si pomáhala i netradičními vyššími míči, které skákaly 186 centimetrů vysoké Plíškové někde kolem hlavy.

"Už kvůli pomalejším podmínkám nebylo lehké míče zabíjet, a obzvlášť když jsem je lovila tak vysoko. Hrála na mě takovou trochu ošklivou hru," podotkla Češka a vzápětí vysvětlila: "Nenechala mi moc míčů, při kterých bych se cítila dobře a komfortně."

Protest zmrzlé Azarenkové? Neomluvitelné. Buď hraj, nebo jeď domů, zuří Wilander Protest zmrzlé Azarenkové? Neomluvitelné. Buď hraj, nebo jeď domů, zuří Wilander Čtěte zde

V prvním setu neproměnila celkem osm setbolů a v závěrečném tie-breaku ztratila náskok 6:3. Nebylo divu, že se její nervy roztékaly na všechny strany. V jednom momentu Plíšková dokonce mrštila raketou a vysloužila si varování.

Po utkání přiznala, že se jí myšlenky na ostudné vypadnutí v prvním kole přece jen dostávaly do hlavy.

"Člověk se nevyhne přemýšlení, mysl si jede po svém, obzvlášť ta moje," smála se osmadvacetiletá tenistka. Ve druhém setu, který získala jasně 6:2, přece jen získala klid.

"Začala jsem hrát o něco lépe a hlavně jsem věděla, že se jen tak nevzdám. To je jediná věc, kterou vždycky můžete udělat. Věřit si bez ohledu na to, jak moc příšerně hrajete. Proti takovým hráčkám je vždycky šance, je pro ně těžké uzavřít zápas a hrát na takové úrovni celé tři sety," vysvětlila.

Nehodlám si na nic stěžovat, odmítla Kvitová kontroverze. Covid prý nějak zvládne Nehodlám si na nic stěžovat, odmítla Kvitová kontroverze. Covid prý nějak zvládne Čtěte zde

Zkušenosti byly na její straně, což se v závěru utkání potvrdilo. "Ale až do konce mi dávala zabrat, bojovala a hrála dobře. Jsem šťastná, že jsem prošla dál."

Levé stehno, kvůli kterému nedohrála finále předchozího turnaje v Římě, prý stále není stoprocentní.

"Ale v pohodě, nemyslela jsem na to. Řekla bych, že tady nikdo není stoprocentní. Určitě to nebyl důvod, proč jsem nehrála dobře," nehledala Plíšková výmluvy.

Ve druhém kole se utká s vítězkou Roland Garros z roku 2017, Lotyškou Jelenou Ostapenkovou.

"Hrály jsme spolu pár dobrých zápasů a pár divných zápasů," připomněla Plíšková vzájemnou bilanci, ve které vede 3:2 na zápasy.

"Ona je taková nahoru dolů, ale určitě umí zahrát skvěle. Od základní čáry je nebezpečná, umí dávat hodně winnerů, ale také chyb. Uvidíme, jaké budou ve čtvrtek podmínky. A jaká bude úroveň mojí hry," uzavřela světová čtyřka.

Nadal a Šwiateková vládli v Paříži. Projděte si program a výsledky French Open Nadal a Šwiateková vládli v Paříži. Projděte si program a výsledky French Open Prohlédněte zde
reklama