Plíšková si poradila i s Gavrilovovou a je ve čtvrtfinále. Vyzve v něm chorvatskou veteránku

23. 1. 2017 10:23
Karolína Plíšková v pondělí hladce postoupila do čtvrtfinále Australian Open. Australanku Dariu Gavrilovovou porazila 6:3, 6:3.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Melbourne – Karolína Plíšková na Australian Open nadále potvrzuje roli favoritky. Po vydřené výhře nad Ostapenkovou v pondělí bez větších potíží vyřadila domácí Dariu Gavrilovovou 6:3, 6:3 a na prvním grandslamu sezony je ve čtvrtfinále.

"Hrát proti Australance tady není nikdy jednoduché, takže jsem ráda, že jsem prošla dál. Už od Brisbane se cítím dobře a věřím si," řekla česká tenistka po zápase.

V něm se utká s čtyřiatřicetiletou Mirjanou Lučičovou-Baroniovou, překvapivou přemožitelkou světové trojky Agnieszky Radwaňské. S chorvatskou tenistkou, která dnes v osmifinále vyřadila Jennifer Bradyovou, má Plíšková aktivní bilanci tří výher a dvou porážek. Hrát by proti sobě měly ve středu. "Dobře podává a od základní čáry hraje hodně tvrdě, takže to bude těžký zápas," dodala Plíšková.

V případném semifinále se jako další soupeřka Plíškové rýsuje Serena Williamsová, která dnes vyřadila Barboru Strýcovou (více o tomto zápase čtěte zde). Američanka ale nejdřív musí vyřadit nasazenou devítku Johannu Kontaovou.

První set přinesl zápletku až v závěru

Gavrilovová nastoupila do osmifinálového utkání před naplněnými tribunami v aréně Roda Lavera poněkud nervózně. V prvním gemu na podání nabídla Karolíně Plíškové hned tři brejkboly, a právě ten třetí česká tenistka proměnila.

Rodačka z Loun potvrdila získaný brejk jistým servisem a po dalších dvou gemech byla ve vedení 3:1. Gavrilovová soupeřce nadále ulehčovala situaci spoustou nevynucených chyb od základní čáry a podruhé přišla o podání.

Za stavu 5:1 pro Plíškovou se zdál být první set rozhodnutý, přesto ještě přišla drobná zápletka. Australanka si podržela podání, na příjmu si pak vypracovala první dva brejkboly a poprvé prorazila podání české hráčky. Jenže jí to nebylo nic platné, protože o své podání vzápětí potřetí během prvního setu přišla.

Mečbol proměnila esem

Světová pětka Plíšková ovládla první sadu za čtyřiatřicet minut, vstup do druhého setu jí ovšem nevyšel podle představ a dvěma dvojchybami pomohla Gavrilovové k rychlému brejku.

Australanka se však v zápase o svůj servis opravdu opřít nemohla. Brejk nedokázala potvrdit, nadále kazila spoustu úderů, Plíšková se navíc rozehrála a získala čtyři gemy v řadě.

Od stavu 4:1 ve druhém setu už si obě hráčky dokázaly podržet podání, což Plíškové stačilo na vítězství. První dva mečboly při vlastním podání ještě Češka nevyužila, při třetím si pomohla esem a po hodině a patnácti minutách postoupila do svého premiérového čtvrtfinále na Australian Open.