Plíšková sahala po dalším senzačním obratu, nakonec ale měla pevnější nervy Ruska

Světlana Kuzněcovová byla ve středu nad síly Karolíny Plíškové. Světlana Kuzněcovová byla ve středu nad síly Karolíny Plíškové. autor: Reuters
Karolína Plíšková druhé vítězství na Turnaji mistryň nepřidala. Ve středečním zápase se Světlanou Kuzněcovovou byla dva míče od vítězství, nakonec ale padla 6:3, 2:6, 6:7 (6:8). Plíšková tak bude muset o svůj postup do semifinále hrát v pátek proti Agnieszce Radwaňské. Dnešní program uzavře zápas mezi polskou tenistkou a Garbiňe Muguruzaovou.

Singapur – Další bláznivý zápas sehrála na tenisovém Turnaji mistryň v Singapuru česká jednička Karolína Plíšková. Duel s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou ztratila až po dvou hodinách a devatenácti minutách poměrem 6:3, 2:6, 6:7.

Ve třetím setu prohrávala Češka už 3:5, dokázala ale skóre dotáhnout a za stavu 6:5 dokonce podávala na vítězství. Odešly jí ale nervy a rovněž v závěrečném tie-breaku tahala za kratší konec.

V pátek bude Plíšková hrát o semifinále v přímém duelu s Polkou Agnieszkou Radwaňskou. Obhájkyně titulu Radwaňská totiž v druhém dnešním utkání porazila Španělku Garbiňe Muguruzaovou 7:6 a 6:3. Kuzněcovová tím pádem má poprvé v kariéře na Turnaji mistryň jisté semifinále

Výsledky, tabulky, program, Vše o Turnaji mistryň 2016 Výsledky, tabulky, program, Vše o Turnaji mistryň 2016 Prohlédněte zde

Kuzněcovová, která se až zarážejícím způsobem vyrovnává s náročným programem svých posledních týdnů, má na kontě Bílé skupiny dvě třísetové výhry, postup do semifinále ovšem ještě zajištěn nemá. Ve hře o postup je stále také česká hráčka, která se v pátek v závěrečném duelu skupiny utká s Polkou Agnieszkou Radwaňskou, s níž má špatnou bilanci 0:6 na zápasy.

Čtyřiadvacetiletá Češka se s jednatřicetiletou Ruskou utkala podruhé v kariéře, a to s vědomím, že před dvěma měsíci v Cincinnati dokázala dvojnásobnou grandslamovou šampionku přehrát.

"Samozřejmě jsem trochu zklamaná, že to takhle skončilo, ale určitě zůstávám pozitivní a koukám se dopředu," řekla Plíšková. "Bohužel mi vůbec nešel první servis, to byl asi největší problém. S ní je to strašně těžké přes výměny, ona prostě nezkazí. První servis by mi pomohl, ale dneska to byla tragédie," uvedla Plíšková, která má nejvíce es v sezoně, ale tentokrát si pomohla esem jen dvakrát.

I tentokrát začala lépe a v prvním setu těžila z výborného podání i nebezpečného returnu. Brzy sebrala Kuzněcovové podání a náskok si uhlídala až do závěru prvního dějství.

Plíšková promarnila vedení 40:0 při podání ruské tenistky, ale výhodu už v brejk proměnila a pak první sadu uzavřela jistým vystoupením na servisu čistou hrou. "V první sadě nehrála nejlépe a já lépe podávala, hrála jsem rychleji a ona neměla čas," uvedla Plíšková.

Ve druhém setu ale bojovná Ruska převzala iniciativu, naopak Plíšková častěji chybovala a trpěla kvůli stále nižšímu procentu trefeného prvního podání. Logickým důsledkem bylo vyrovnání setů na 1:1.

I ve třetím dějství Češka proti skvěle se pohybující sokyni dlouho zaostávala, stejně jako v pondělním utkání proti Španělce Garbiňe Muguruzaové se ale včas probudila a nepříznivé skóre dotáhla. V koncovce ovšem více kvalit prokázala nejhůře nasazená hráčka singapurského šampionátu.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):

Bílá skupina:

Kuzněcovová (8-Rus.) - Karolína Plíšková (4-ČR) 3:6, 6:2, 7:6 (8:6), A. Radwaňská (2-Pol.) - Muguruzaová (5-Šp.) 7:6 (7:1), 6:3.