reklama

Češky ničí své soupeřky. Postupují Plíšková, Strýcová, Šafářová i Muchová. Vypadla jen Bouzková

Karolína Plíšková na US Open 2018 Karolína Plíšková na US Open 2018 autor: Reuters
Českým tenistkám se úvodní den US Open vydařil. Do druhého kola postupuje kvarteto reprezentantek.

New York - Karolína Plíšková zvládla vstup do US Open. Osmá nasazená v prvním kole sice udělala osm dvojchyb a čtyřikrát přišla o servis, ale Zarinu Dijasovou z Kazachstánu porazila 6:4 a 7:6. Do druhého kola prošly i Lucie Šafářová, Barbora Strýcová a grandslamová debutantka Karolína Muchová. Se soutěží se první den z Češek rozloučila jen Marie Bouzková.

Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Prohlédněte zde

Muchová postoupila do hlavní soutěže z kvalifikace a v 1. kole zdolala Dajanu Jastremskou z Ukrajiny 6:4 a 6:2. Třiadvacátá nasazená Barbora Strýcová naopak kvalifikantku porazila a po výhře nad Danielle Laovou z USA 6:3 a 6:4 si na US Open zahraje druhé kolo popáté v kariéře. Šafářová přehrála Chorvatku Petru Martičovou dvakrát 6:4 a její další soupeřkou bude Australanka Ashleigh Bartyová.

Dvacetiletá Bouzková po úspěšné kvalifikaci podlehla v 1. kole Aně Bogdanové 4:6 a 2:6. Rumunská tenistka bude ve druhém kole soupeřkou Plíškové.

Šestadvacetileté Plíškové se před cestou do New Yorku na amerických betonech nedařilo. Během léta propustila kouče Tomáše Krupu a angažovala Australanku Rennae Stubbsovou, ale ta má ve Flushing Meadows povinnosti v televizi, a proto českou tenistku vede Španělka Conchita Martínezová.

Vítězka Wimbledonu z roku 1994 Martínezová v rozehrávce často ukazovala Plíškové palec nahoru a česká hráčka pak duel s Dijasovou dobře rozjela. Soupeřce vzala podání hned v první hře, ale v tradičně horkém odpoledni střídala dobré okamžiky s horšími a i kvůli dvěma dvojchybám ve čtvrté hře o brejk přišla.

Ani ve zbytku utkání nepůsobila Plíšková suverénně. Po zisku prvního setu ve druhém vedla 4:2, ale za stavu 4:5 odvrátila při svém podání čtyři setboly. Pak zápas za stavu 6:5 nedopodávala a nakonec ho ukončila vítězstvím 7:4 v tie-breaku.

"Moc jsem chtěla vyhrát druhý set a nehrát třetí. Mám ráda zdejší podmínky, kurty jsou rychlé, což mojí hře sedí. Proto si tady věřím," řekla na kurtu loňská čtvrtfinalistka Plíšková a ke změnám ve svém týmu dodala: "Jsem ráda, že mám kolem sebe dvě legendy. Potřebuju trochu španělského drilu, což Conchita přináší."

Dvaadvacetiletá Muchová si ve druhém kole zahraje se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou, bývalou světovou jedničkou a dvojnásobnou grandslamovou šampionkou. Strýcovou čeká jiná Španělka Lara Arruabarrenaová. "První kolo jsem přelezla, ale budu se muset do dalšího zlepšit," řekl Strýcová.

reklama