Plíškovou přibrzdily nevyužité setboly, Siegemundové podlehla po třech hodinách

Aktualizováno 28. 4. 2017 23:17
Karolína Plíšková vypadla ve čtvrtfinále antukového turnaje ve Stuttgartu, domácí tenistce Lauře Siegemundové podlehla 6:7, 7:5 a 3:6. Utkání trvalo více než tři hodiny a českou hráčku poznamenala především nepovedená koncovka prvního setu. V něm nejprve Plíšková nevyužila za stavu 5:2 dva setboly a potom celou sadu ztratila v tiebreaku. Po vyrovnání už závěrečný set opanovala Němka.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: ČTK

Stuttgart - Karolína Plíšková skončila na antukovém turnaji ve Stuttgartu po více než tříhodinovém maratonu s Laurou Siegemundovou ve čtvrtfinále. Světová trojka proti domácí tenistce neproměnila v prvním setu dva setboly a prohrála 6:7, 7:5 a 3:6. Utkání jsme sledovali v online přenosu.

Siegemundová loni na Porsche Grand Prix prošla senzačně až do finále a na tamní antuce dnes vybojovala další velký úspěch. V první sadě odvrátila za stavu 2:5 Plíškové dva setboly a favoritku trápila především stopbaly. Devětadvacetiletá Němka a 49. hráčka žebříčku, která loni na US Open vybojovala titul ve smíšené čtyřhře, slavila postup po třech hodinách a deseti minutách.

Tenisový turnaj žen ve Stuttgartu (antuka, dotace 776.000 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Siegemundová (Něm.) - Karolína Plíšková (2-ČR) 7:6 (7:3), 5:7, 6:3, Mladenovicová (Fr.) - Suárezová-Navarrová (Šp.) 6:3, 6:2, Šarapovová (Rus.) - Kontaveitová (Est.) 6:3, 6:4, Halepová (4-Rum.) - Sevastovová (Lot.) 6:3, 6:1.