reklama

Plíškovou v Dauhá štvali neurvalí diváci, do pekla teď míří i Kvitová

Karolína Plíšková. Karolína Plíšková. autor: Reuters
Málokdy se vidí fanoušci natolik neznalí tenisových zvyklostí, jako jsou ti na turnaji v katarském Dauhá. První arabská čtvrfinalistka grandslamu v historii Ons Džabúrová tam má k dispozici takřka fotbalovou atmosféru. Její sílu pocítila ve středu i Karolína Plíšková a šťastná z toho rozhodně nebyla.

Mohutné oslavy nevynucených omylů i dvojchyb české hráčky. Hlasité rušení mezi oběma servisy. Uširvoucí pištění, pronikavý jekot i skandování a výbuchy nadšení po úspěších Tunisanky.

To všechno musela ve středu v Dauhá přetrpět Karolína Plíšková.

Češka často reagovala ironickým úsměvem, kroutila hlavou, a když k ní prvním setu přišla k poradě trenérka Olga Savčuková, na fanoušky si postěžovala. Ukrajinku rozesmála upřímnou glosou: "I hate everybody". Tedy "Nenávidím všechny."

"Ale věděla jsi, že to takové bude. Že to bude jako fotbalový zápas. Čerpej z toho energii a buď tvrdá," motivovala pobavená Savčuková svou svěřenkyni.

Zoufalá byla z projevů publika také umpirová rozhodčí, která je během zápasu několikrát marně umravňovala. Ke konci už také neudržela nervy, odložila obvyklý protokol a vypálila na ně důraznější výzvu: "Buďte zticha."

Nic nepomohlo. V závěru už byli fanoušci natolik utržení ze řetězu, že mezi podáními rušili i svou hrdinku.

Ta přesto utkání fantastické úrovně dotáhla do vítězného konce a potvrdila letošní skvělou formu. Plíšková nehrála vůbec špatně, na rozjetou Džabúrovou to ale nestačilo. 

Tuniské peklo v Dauhá teď čeká na další českou hvězdu. Ve čtvrtfinále se pokusí 44. hráčku světového žebříčku zastavit Petra Kvitová. Také ona má s Džabúrovou bilanci 1:0 na zápasy, stejně jako do včera Karolína Plíšková.

Obě hráčky se potkaly loni v prvním kole Wimbledonu, Kvitová tam nepříjemnou sokyni porazila po setech 6:4 a 6:2. "Od té doby jsem se ale hodně zlepšila. Mám velkou šanci," prohlásila pětadvacetiletá Tunisanka.

Čtvrteční odvetu v Dauhá můžete sledovat v podrobné online repotáži na Aktuálně.cz.

Kvitová jí zničila sen, milovala kluka Strýcové. To byla kariéra ruské oslavenkyně Kvitová jí zničila sen, milovala kluka Strýcové. To byla kariéra ruské oslavenkyně Prohlédněte zde
reklama