reklama

Sudí, která zařízla Plíškovou, prý postupovala správně. Takhle to nenecháme, zlobí se Hrdlička

Naštvaná Plíšková po zápase rozmlátila raketu o vysokou soudcovskou židli Asociated Press |  01:31
Překvapivý vývoj má kauza polské rozhodčí, která tragickým verdiktem vyvolala minulý týden v Římě incident, na jehož konci byl vzteklý výlev Karolíny Plíškové.

Praha - Všeobecně se čekaly tresty pro obě strany. Nakonec je ale všechno jinak. Umpirová rozhodčí Marta Mrozinská podle všeho z římského tenisového dramatu, v němž společně s Karolínou Plíškovou hrála hlavní roli, vyvázla s čistým štítem.

O pokutě pro Karolínu Plíškovou rozhodla WTA už na konci minulého týdne. "Šlo o šestimístnou sumu. Tu samou částku dá Karolína na charitu," oznámil tehdy manažer a snoubenec české jedničky Michal Hrdlička.

Na světlo také vyšla informace, že činovníci tenisové asociace polskou sudí suspendovali. O konkrétním trestu se mělo rozhodovat po skončení římského turnaje.

Jenže ještě než prestižní antukový podnik skončil, seděla v neděli Mrozinská znovu na umpiru a ve francouzském Štrasburku dohlížela na duel mezi Američankou Collinsovou a domácí Hesseovou.

"Tohle mě překvapilo a následná reakce z WTA ještě víc. Mrozinská není suspendovaná a ani nebude, protože prý postupovala správně," reagoval na Twitteru Hrdlička, kterého kontroverzní rozhodnutí naštvalo. "Takhle to určitě nenecháme," dodal.

Minulý týden deníku Aktuálně.cz řekl, že "pořadatelé dvou nejbližších grandslamů údajně odmítli tuto rozhodčí nominovat". Teď jen doufá, že se alespoň tenhle trest stane realitou.

Plíšková s Kvitovou pojedou do Paříže jako favoritky, Strýcová a Berdych budou hledat formu Plíšková s Kvitovou pojedou do Paříže jako favoritky, Strýcová a Berdych budou hledat formu Prohlédněte zde

"Uvidíme jestli platí stopka na Roland Garros a Wimbledon, což je v gesci organizace ITF," napsal Hrdlička na sociální síť.

WTA dle dřívějších prohlášení nebude veřejnost o konkrétních trestech jakkoli informovat, je proto možné, že trestem pro Mrozinskou bylo jen odstavení ze závěrečných kol turnaje v Římě.

reklama