Portugalec nadával wimbledonským rozhodčím. Rozžhavil ho jamajský ďábel, který teď vyzve Murrayho

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
5. 7. 2017 12:12
Jamajský tenista s německým pasem Dustin Brown svými kousky v prvním kole Wimbledonu pořádně rozčílil Portugalce Jaoa Sousu.
Podívejte se na jeden z nejlepších úderů Dustina Browna v zápase.

Londýn - Spíše než tenista sedí na označení jeho povolání showman. Dustin Brown snad v každém zápase především baví diváky a pak hraje. Dredatý Jamajčan s německým pasem to s raketou zkrátka umí a obzvláště na trávě to rád ukazuje (viz video výše).

Většinou mu to vítězství nepřináší, i proto se krčí až na konci první stovky žebříčku, někdy ale svými kousky hráče na druhé straně kurtu pořádně vytáčí. Přesně tak jako v pondělním prvním kole Wimbledonu, kde byl jeho protivníkem Portugalec Joäo Sousa.

Ten je sice v žebříčku o třicet míst výš, ale s Brownem si věděl rady jen v první setu. Pak přestal německý tenista posílat spektakulární kraťasy a voleje do autu a začal zápas otáčet.

Sousovi naopak tekly nervy. Při jednom ze sporných míčků se utrhl na čárového rozhodčího. "To si děláte srandu, vždyť to byl takovýhle aut," ukazoval několikacentimetrový rozdíl na prstech.

Když neuspěl s reklamací u sudího na umpiru, rozčertil se i na lajnového. "Řekněte mi, co tam děláte? To nebyla těsná záležitost."

Brown pak srovnal stav v tiebreaku, další dva sety vyhrál poměrem 6:4 a 6:4. Portugalec v koncovce zápasu už klel raději jen v portugalštině, aby nedostal trestné fiftýny.

"Tenis je tak nefér, v druhém setu jsem měl setbol a teď přijde tohle…," křičel na kurtu, když Němec servíroval na zisk třetí sady. Ale bylo mu to málo platné, do druhého kola šel nakonec Brown, který si teď zahraje proti domácí světové jedničce Andymu Murraymu, který v úvodním duelu smetl Kazacha Alexandera Bublika.

"Dustin je skvělý bavič, má skvělé údery, dobře se hýbe a hlavně je nepředvídatelný. Mám ho rád, je to i výborný člověk a občas si po zápasech napíšeme, čeká mě těžká bitva," pochválil Murray příštího protivníka.