reklama

"Postavím se všemu, co přijde." Bývalá šestá tenistka světa bojuje s rakovinou

Carla Suarézová Navarrová Carla Suarézová Navarrová autor: Reuters
Carla Suarézová Navarrová je jednou z řady tenistek, které se odhlásily z letošního US Open. Grandslam ovšem nevynechá z důvodu obavy nákazy covidem-19, ale kvůli tomu, že ji čeká léčba onkologického onemocnění zahrnující mimo jiné i šestiměsíční chemoterapii.

Jednatřicetiletá tenistka trpí Hodgkingovým lymfomem, což je zhoubné nádorové onemocnění lymfatické tkáně, které ve většině případů postihuje mladé dospělé mezi 20. a 30. rokem života. Díky moderní medicíně je v současné době poměrně dobře léčitelné.

"Je čas na to se postavit tvrdé realitě. Je čas na to přijmout ji a zkusit jít dopředu, s důvěrou v lékařskou péči. Trpělivost a víra sebe samu mě provázela celou mou kariéru. Není jednoduché se s takovou diagnózou smířit, ale udělám maximum pro to, abych se vyléčila," řekla rodačka z Kanárských ostrovů ve videu, které umístila na sociální sítě.

Pro Suarézovou zdravotní problémy s největší pravděpodobností znamenají definitivní konec kariéry. Vítězka dvou turnajů na okruhu WTA už loni v prosinci oznámila, že tato sezona pro ní bude tou poslední.

Poté, co diagnózu oznámila, jí účet na sociálních sítích zaplavila vlna podpory. "Carlo, jsi bojovnice a já jsem přesvědčený, že zvládneš i tuhle bitvu," vzkázal kupříkladu Novak Djokovič. 

reklama