reklama

Potvrzeno. Štěpánek je novým trenérem Djokoviče. Srb to oznámil na Instagramu

Novak Djokovič a Radek Štěpánek Novak Djokovič a Radek Štěpánek autor: Reuters
Konec spekulacím. Srbský tenista Novak Djokovič bude mít od příští sezony nového trenéra. Angažoval Radka Štěpánka, který v listopadu ukončil profesionální kariéru. Bývalá světová jednička to oznámila ve čtvrtek večer v živém vysílání na Instagramu.

Praha - Sotva skončil, už má novou práci. Nyní už bývalý český tenista Radek Štěpánek bude od příští sezony na okruhu vystupovat v roli trenéra Srba Novaka Djokoviče. Ten ve čtvrtek večer potvrdil spekulace fanoušků v živém vysílání na sociální síti Instragram.

Štěpánek už ho nespasí. Safin se opřel do Djokoviče: Na Federera a Nadala nebude stačit Štěpánek už ho nespasí. Safin se opřel do Djokoviče: Na Federera a Nadala nebude stačit Čtěte zde

Třicetiletý rodák z Bělehradu sehrál s devět let starším Štěpánkem vtipnou scénku, když si v live přenosu na Instagramu najednou všiml, že se připojil i český tenista a spojil se s ním.

"Podívejte se, Radek je tady, uvidíme, o co mu jde," řekl na začátku rozhovoru Djokovič. "Slyšel jsem, že se připravuješ na novou sezonu," začal konverzaci Štěpánek, když se na obrazovce objevil i jeho obličej.

"To ano, ale nemůžu ti moc říct, přece jen jsi konkurent," namítl Srb a dělal, že neví o Štěpánkově odchodu do důchodu. Ten se nenechal odbýt s tím, že teď odpočívá a utrácí.

"No já teď vlastně hledám trenéra…" reagoval hned vítěz dvanácti grandslamových titulů. "Ale musel bys být už zítra na kurtu, je přece jen konec listopadu," dodal.

Štěpánek souhlasil, otevřely se dveře a oba se sešli v jedné místnosti. "Jsme rádi, že do nové sezony jdeme spolu, a to je to, co jsme vám chtěli říct," uzavřel přenos Djokovič.

Někdejší osmý hráč světa a dvojnásobný vítěz Davisova poháru se dnes sešel se Srbem v Monaku a v přípravě se mu bude věnovat denně. "Ta každodenní práce bude na mně. Jsme všichni na jedné lodi, rozumíme si ve všech věcech, které chceme dělat," komentoval svou roli Štěpánek, který tak doplní Andre Agassiho, který Srbovi pomáhá především na grandslamech.

Djokovič letos kvůli přetrvávající bolesti v lokti ukončil sezonu již v červenci. Naposledy vzdal čtvrtfinále Wimbledonu s Tomášem Berdychem. Proto je aktuálně ve světovém žebříčku až dvanáctý.

"My se mu budeme snažit pomoci je naplnit. Myslím, že Novak se vrátí s o to větší chutí vyhrávat a znovu atakovat nejvyšší příčky na žebříčku a hlavně grandslamové tituly," dodal Štěpánek.

reklama