reklama

Praha dnes uvidí čtyřhru snů. Federer a Nadal si poprvé zahrají spolu, Berdych jde na Kyrgiose

Rafael Nadal a Roger Federer dnes spolu poprvé v historii vytvoří deblový pár. Sobotní los pražského Laver Cupu přináší skvělý program. Rafael Nadal a Roger Federer dnes spolu poprvé v historii vytvoří deblový pár. Sobotní los pražského Laver Cupu přináší skvělý program. autor: Milan Kammermayer
Laver Cup v Praze přinese fanouškům v sobotu nadupaný program. Poprvé v historii spolu ve čtyhře nastoupí dvě tenisové legendy Rafael Nadal a Roger Federer. Český tenista Tomáš Berdych nastoupí proti Nicku Kyrgiosovi. Rozhodl o tom dnešní los.

Praha - Českého tenistu Tomáše Berdycha dnes v Laver Cupu čeká dvouhra s Australanem Nickem Kyrgiosem. V pražské O2 areně nastoupí na úvod večerního bloku.

Překupníci se zbavovali lístků. Velká chyba. Jedinečný Laver Cup ukázal novou úroveň tenisu Překupníci se zbavovali lístků. Velká chyba. Jedinečný Laver Cup ukázal novou úroveň tenisu Čtěte zde

Odpoledne budou hrát Roger Federer proti Američanu Samu Querreymu a Rafael Nadal proti Jacku Sockovi. Ve čtyřhře nastoupí očekávaný pár Federer, Nadal, proti němuž se postaví Sock a Querrey. Tým Evropy po prvním dnu vede nad výběrem světa 3:1, výhry v dnešních zápasech jsou za dva body.

Dvaatřicetiletý Berdych proti dvaadvacetiletému Kyrgiosovi nastoupil už v páteční čtyřhře, v níž s Nadalem prohráli 7:10 v supertie-breaku.

Ve dvouhře se s ním zatím na okruhu ATP utkal třikrát. Loni ho porazil na Australian Open, ale prohrál s ním v Dubaji i v Marseille. Ve světovém žebříčku je dělí jediné místo: Berdych je devatenáctý, Kyrgios uzavírá první dvacítku.

Hvězdní diváci. Nadala s Berdychem přišel na Laver Cup podpořit i Jágr Hvězdní diváci. Nadala s Berdychem přišel na Laver Cup podpořit i Jágr Prohlédněte zde

Odpolední program zahájí druhý hráč světa Federer, jenž jako jediný z týmu Evropy v pátek nehrál. Postaví se proti němu čtvrtfinalista US Open Querrey, kterého Švýcar ve všech třech vzájemných zápasech porazil. Favoritem bude také světová jednička Nadal proti jinému Američanu Sockovi, s nímž má bilanci vzájemných zápasů 4:0.

Kapitán Evropy Björn Borg zvolil takové nasazení s ohledem na vytížení nejlepších dvou tenistů světa ve čtyřhře. "Roger je čerstvý a chce hrát brzy. Rafa hrál včera večer debl a je připravený hrát a odehrát velmi důležitou čtyřhru. Nezáleželo jim na tom, s kým budou hrát, ale chtěli nějaký odpočinek před deblem," popisoval legendární švédský tenista.

Odpolední program začne ve 13:00, začátek prvního večerního zápasu je naplánovaný na 19:00.

reklama