Precizní Murray ve finále přehrál Raonice. Druhým wimbledonským titulem rozplakal Lendla

10. 7. 2016 18:03
Kanaďan Milos Raonic ve finále na domácí hvězdu nestačil a prohrál ve třech setech. Andy Murray na cestě za svým celkově třetím grandslamovým vavřínem ztratil jen dva sety, oba ve čtvrtfinále v duelu s Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou.
Andy Murray s trofejí nad hlavou
Andy Murray s trofejí nad hlavou | Foto: Reuters

Londýn - Andy Murray podruhé v kariéře vyhrál slavný Wimbledon. Britský tenista k radosti naplněného centrálního kurtu v All England Clubu ve finále domácího grandslamu přehrál Kanaďana Milose Raonice po setech 6:4, 7:6, 7:6. V Londýně triumfoval Murray po třech letech, znovu pod vedením kouče Ivana Lendla, který se po posledním míčku finále neubránil slzám štěstí.

"Že je Ivan u mého dalšího wimbledonského triumfu? Má jen štěstí," vtipkoval Murray na závěrečném ceremoniálu s trofejí v ruce. "Samozřejmě bych chtěl poděkovat celému mému týmu, kterými hodně pomohl, a rodině, která mě hodně podporovala," dodal dojatý Brit.

Začátek zápasu zachytil oba hráče v dobrém rozpoložení, drželi si servis až do stavu 3:3 v první sadě. V sedmém gemu Murray na returnu soupeře zatlačil a získal první brejk. Brzy ho i potvrdil a ovládl první set v poměru 6:4.

Domácí tenista hrál jistě, nechyboval a vůbec nepouštěl Kanaďana k brejkbolům. I ve druhé sadě měl za stavu 3:3 a 4:4 možnost ukrást soupeři gem, ale nepodařilo se mu to a rozhodnout musela zkrácená hra. V ní hrál Raonic trochu bázlivě a Murray toho dokázal využít.

Podobným způsobem se vyvíjela i třetí sada, ve které ale měl dva brejkboly na 3:2 Raonic, ovšem nedokázal je proměnit. Set tak znovu došel až do tiebreaku, ve kterém Murray naprosto dominoval na returnu, vybojoval si pět mečbolů a jeden z nich i proměnil.

Devětadvacetiletý skotský rodák si připsal třetí grandslamový titul. Vedle dvou vítězství z Wimbledonu dokázal vyhrát i US Open 2012. Třemi triumfy z turnajů velké čtyřky se vyrovnal mimo jiné Janu Kodešovi.