reklama

Svět je v šoku, Muchová v klidu: Myslela jsem si, že na Wimbledonu můžu jít daleko

Karolína Muchová si v úterý zahraje o semifinále Wimbledonu. Karolína Muchová si v úterý zahraje o semifinále Wimbledonu. autor: Reuters
Před rokem se její jméno nacházelo ve třetí stovce světového žebříčku, dnes je wimbledonskou čtvrtfinalistkou. Obrovský vzestup Karolíny Muchové zatím nemá hranice.

Dvaadvacetiletá Češka v All England Clubu překonala i světovou trojku, z dalšího milníku neuvěřitelně akcelerující kariéry ale rozhodně nebyla vykulená. To zkrátka není její styl.

Další postup po tři a čtvrt hodiny dlouhém dramatu brala v klidu, se sebevědomím sobě vlastním.

Když se jí zahraniční novináři po výhře nad krajankou Karolínou Plíškovou ptali, jak velkým překvapením pro ni je fakt, že se stala čtvrtfinalistkou Wimbledonu, odpověděla rozpolceně.

"Překvapení? Já jsem si myslela, že na tomhle turnaji můžu jít daleko. Cítila jsem se hodně sebejistě," prohlásila, aby se vzápětí krátce zamyslela a přece jen částečně potvrdila obecnou domněnku: "Možná to trochu překvapivé je, myslím."

Muchová prozradila, že nikdy v životě nehrála tak dlouhý zápas. "Dokonce ani na antuce," podotkla. Češky byly blízko tie-breaku, který se na Wimbledonu v rozhodujících setech nově hraje za stavu 12:12 na gemy. Mladší z českých tenistek ale na poslední chvíli udeřila.

"Jsem šťastná, že se mi to nakonec povedlo a nemusely jsme jít do tie-breaku. Byl to strašně těžký zápas," řekla Muchová. V závěru se snažila ještě více zvýšit agresivitu a jít si pro rozhodující údery. Nakonec byla o něco aktivnější a svěžejší než Plíšková. Rozhodly maličkosti.

Muchová prohrála první set, jak ale uvedla, stále věřila, že může postoupit.

"Ona je skvělá hráčka, nedávala mi moc šancí. Já jsem ale od druhé sady začala hrát lépe, chodila jsem víc na síť. Cítila jsem, že mám na to vyhrát," řekla hráčka, které v lóži kromě obvyklých členů týmu fandila hodně překvapivá tvář, slavná australská komička a herečka Rebel Wilsonová.

Mečbol Karolíny Muchové:

"Je to bláznivé, jsme kamarádky," vysvětlila tenistka. Seznámily se na loňském US Open poté, co Muchová vyřadila španělskou favoritku Garbině Muguruzaovou.

"Má ráda tenis, napsala mi na Twitteru a šly jsme na večeři. Včera mi psala znovu, ptala se na lístky, tak jsem jí dala ten do mého boxu. Je strašně milá, užila si to," popisovala rodačka z Olomouce zrod nečekaného přátelství.

Po maratonském duelu spěchala za odpočinkem. Už v úterý odpoledne se totiž na kurtu číslo 1 utká o wimbledonské semifinále s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou. "Samozřejmě jsem trochu unavená. Udělám všechno proto, abych se dala na zítra dohromady," slíbila fanouškům i sama sobě.

Karolíně Muchové fandila na Wimbledonu také herečka Rebel Wilsonová Karolíně Muchové fandila na Wimbledonu také herečka Rebel Wilsonová | Foto: Reuters
reklama