reklama

Probudila se a zjistila, že nemůže zvednout ruce. Šokovanou Wozniackou trápí revma

Caroline Wozniacká Caroline Wozniacká autor: Reuters
Caroline Wozniacká, někdejší světová jednička, trpěla nepříjemnými zdravotními potížemi. Před US Open zjistila, že má revma.

Singapur - Bývalou světovou tenisovou jedničku Caroline Wozniackou sužuje revma. Diagnózu se osmadvacetiletá Dánka dozvěděla v srpnu před US Open. Bere léky a věří, že chronické autoimunitní onemocnění, které se projevuje otoky a bolestí kloubů a také únavou, nijak výrazně neovlivní její kariéru.

"Ze začátku to byl šok. Cítíte se jako ten největší sportovec široko daleko a najednou se musíte vyrovnat s tímhle," řekla Wozniacká novinářům po dnešním vyřazení z Turnaje mistryň v Singapuru, který pro ni skončil po porážce s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

"Jo, je to, jak to je. Prostě musíte být pozitivní a pracovat s tím. Jsou způsoby, jak se můžete cítit lépe, to je skvělé," prohlásila vítězka letošního Australian Open.

Nadměrnou únavu začala cítit po Wimbledonu a jednoho ráno v létě nebyla schopna zvednout ruce nad hlavu. O své nemoci promluvila až nyní. "Nechtěla jsem o tom během roku mluvit, aby si lidi nemysleli, jak na tom jsem zle. Cítila jsem se fajn. Přijdete na to, co a jak po zápasech. Někdy se probudíte a nemůžete vstát. Musíte to tak brát. Jindy jste v pohodě. Ani nevíte, že vám něco je," uvedla Wozniacká.

Pořezaná ruka? Už nikdy to nebude lepší, musím se s tím sžít, říká Kvitová Pořezaná ruka? Už nikdy to nebude lepší, musím se s tím sžít, říká Kvitová Čtěte zde

"Samozřejmě to není ideální věc pro nikoho, a když jste profesionální sportovec, je to o to horší. Ale nakonec najdete způsob, jak na to, a naštěstí existují výborné věci, které se dají dělat. Jsem ráda, že mám po sezoně a můžu se tomu víc věnovat a přijít na to, jak to mít v budoucnu co nejvíc pod kontrolou," řekla loňská vítězka Turnaje mistryň, která tentokrát v Singapuru vybojovala jen jednu výhru proti Petře Kvitové.

Více než měsíc po zjištění diagnózy Wozniacká získala v Pekingu třicátý titul v kariéře. "To pro mě znamenalo hrozně moc. Člověk se pochopitelně začal ptát sám sebe, co to znamená, jestli se dokáže dostat do stejné formy jako dřív. A doktorka byla úžasná. Řekla mi, že můžu dělat cokoli. Že musím naslouchat svému tělu, a že je to hodně o psychice. Musíte si věřit a věřit, že to zvládnete. Vím, že s tím bojuje hodně lidí. Snad jim pomůže, když si budou moci říct: pokud to zvládne ona, tak já taky," prohlásila.

Krejčíková se Siniakovou na titul nedosáhly. Projděte si program Turnaje mistryň Krejčíková se Siniakovou na titul nedosáhly. Projděte si program Turnaje mistryň Prohlédněte zde
reklama